22. To by už stačilo 4

7. srpna 2012 v 19:42 | Phoebe Esteban

Díval jsem se na dno bazénu a máchal jsem si nohy ve vodě. Někdo ho od té oslavy vyčistil a já byl v pokušení tam skočit. Pod vodou se snadněji myslí a já potřeboval rozmyslet spoustu věcí. Ovšem podle Jase měla být už brzo večeře, takže tolik času jsem neměl.

Měl jsem s tou naštvaností trochu problém. Myslím, že nejvíc mě štvalo, že měl v něčem pravdu a to se mi těžko překousávalo. Pamatuju si, jak mi Jase říkal, že musím ještě zjistit, kam v téhle rodině patřím a já v tom začínal vidět pravdu, protože jsem fakt netušil. Luke je kamarád. To bylo celkem snadné. Jase je chlápek, který se stará, abych nemusel trpět Eddieho kuchyní každou noc; a i když jsem za to byl vděčný, přišlo mi to jako málo. Napadlo mě, jestli bych ho neměl poznat lépe, protože o něm nic nevím. A Eddie… asi jsem se snažil zjistit, co pro mě znamená. Vždycky jsem byl přesvědčený, že otce nepotřebuju. Mohl by být kamarád, ale ne otec. Ale dneska začalo být jasné, že Eddie chce roli rodiče a podle toho, jak se mnou dneska mluvil - no, snadno by ji zaplnil, když je to místo v mém životě volné a tak. Já jen nevěděl, jestli to chci. Nepřišlo mi to správné, ne když je máma pryč. Vždycky mi stačila. Teď, když je pryč… netušil jsem, co mi stačí.Ale zároveň jsem přemýšlel, jak se mi dneska líbilo být se Sethem a jeho otcem. Tehdy jsem nevěděl, co se mi na tom tak zamlouvalo, ale myslím, že se mi líbilo trávit čas s pravým rodičem. To, jak se k sobě se Sethem chovali… bylo to přirozené. Totiž, strávit stejný proflákaný čas s Eddiem, jít do parku nebo na oběd nebo na pochůzky, to není stejné. Nedovolil bych, aby to bylo stejné.

Ale on se mnou chtěl trávit čas. Eddie. Asi jsem to chápal. A nebyl jsem proti. Možná mi to dokonce přišlo jako dobrý nápad. Za měsíc odjíždím. To nebylo moc na to, abych poznal jediného chlápka, do kterého se kdy máma zamilovala. Nebylo to moc n to, abych poznal chlápka, kdo mohl být můj táta, kdyby byly věci jinak.

"Kdes byl?"

Vzhlédl jsem. Blížil se ke mně Luke a cestou si zouval boty. Podle Jase byl někde s Davem, když jsme s Eddiem dorazili.

"Se Sethem," odpověděl jsem. Sám jsem byl tvou odpovědí překvapený. Luke se posadil vedle mě a namočil nohy do bazénu. Podíval se na mě s vytaženým obočím.

"Ještě jednou?"

Povzdychl jsem si a přemýšlel jsem, jak mu to vysvětlit. Začátek mi připadal jako dobrý start, tak jsem začal tou Rickovou oslavou a jak jsem cestou pro pití zahlédl Setha. A bylo to… fajn, o tom mluvit. Řekl jsem Lukovi, co mi Seth pověděl, všechno.

"Neměl jsem tam dneska v plánu jít," prohlásil jsem. "Prostě jsem tam nějak skončil. Tak mě štval Aaron… teda asi by mě nemělo překvapit, že mě jen využíval, co?"

"Rory…" Luke už se teď mračil.

"Ale překvapilo," pokračoval jsem."Je to pitomý, ale myslel jsem, že kdybych přiměl Setha, aby řekl, že lhal…"

"Aaron je idiot. Ale to neznamená, že tě nikdy neměl rád, Rory."

"Možná," pokrčil jsem rameny. "Ale víš co? Asi Sethovi věřím. Možná máš pravdu. Není to takový debil." To přiznání bylo mnohem těžší, než jsem myslel.

"Vážně?" zeptal se Luke skepticky. Očividně na něm zanechal můj odpor k Sethovi jistý dojem.

"No, nemůžu říct, že bych byl poslední dobou na odhadování lidí expert, ale jo. Navíc jsi říkal, že je v pohodě. Zrovna jsem s ním strávil skoro celý den, tak… není tak hrozný, víš? A promiň, že jsem se tě ptal, jestli se ti líbí. Po Aaronovi na něco takového ani nemám právo a chci, bys věděl… je to v pohodě. Teda, kdybys chtěl se Sethem chodit nebo tak něco, přežil bych to. Ne že bys potřeboval moje svolení," dodal jsem rychle a Luke se zasmál.

"No, pokud ti to teda neví…," odvětil a protočil oči v sloup. "Hele, už jsem ti řekl, že nemám zájem. Navíc mám pocit, že on taky ne."

"Jasně… tak řekneš mi někdy, kdo to je? Kdo se ti tak líbí?" Moje zvědavost ani v nejmenším neopadla.

Luke se jen usmál.

"Seth to není."

****************

Zvedl jsem oči od fotky mámy a nacpal jsem ji za sebe, když Eddie zaklepal na moje dveře.

"Hej, jen jsem ti chtěl popřát dobrou noc," řekl tiše.

"Dobrou."

Díval jsem se na něj a čekal, až odejde, ale on místo toho vešel dovnitř.

"Měl bys jít asi brzy spát," prohlásil. "Zítra rán pojedeme kolem půl sedmé."

"Jo, dobře."

Eddie si povzdychl a vypadal, jako by chtěl říct něco jiného, ale když jsem nic neříkal, jen kývl a odešel. Chvíli jsem se za ním díval a přemýšlel, jak se mezi námi mají věci změnit. Něco se muselo změnit. Tohle Eddie řekl. Ale jak? Nenapadlo mě, že to budu chtít objevit.

Znovu jsem zvedl máminu fotku a zíral jsem na ni. Potřeboval jsem to. Asi jsem se dokonce cítil provinile, že se na její fotky nedívám dostatečně. Možná jsem se měl dívat každý den; tak bych aspoň nezapomněl její tvář. Nedíval bych se na cizí lidi a nemyslel, že… že jsou ona.

"Ty, Eddie?"

Sotva odešel z mého pokoje a už byl zase zpátky, vypadal trochu natěšeně, i když zněl, jako by nic.

"No?"

"Viděl jsi dneska paní Fisherovou?" zeptal jsem se a zamračil jsem se, když se na mě Eddie pátravě podíval. To byla asi hloupá otázka. Vždyť s ním mluvil a stál ani ne půl metru od ní. "Teda… vypadala… myslíš, že vypadala jako máma? Trochu?"

Eddieho ta otázka překvapila. Nakrabatil obočí a zkoumavě se na mě podíval, ale nad otázkou se zamyslel.

"Promiň," řekl nakonec a zavrtěl hlavou. "Fakt jsem nic neviděl, Rory; ale už je to dlouho, co jsem se s Ginou viděl, tak…"

"To je dobrý," skočil jsem mu do řeči. "Asi se jí nepodobá… ehm, ale… myslíš, že je divný, že mi ji paní Fisherová připomíná? Teda, je to zvláštní, morbidní nebo tak, ne?"

"Ne," řekl Eddie rychle. "Vlastně… Myslím, že paní Fisherová by se měla cítit polichocena."

Chvíli jsem nad tím přemýšlel a pak jsem se musel usmát. Měl pravdu. Měl by být polichocena.

"Jo, díky."

Eddie kývl a znovu chtěl odejít, ale zastavil se a ohlédl se na mě. Zvědavě si mě prohlížel.

"Víš, že je normální, že ti chybí, viď?"

"Já vím."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Objevila už se v příběhu postava, která se Lukovi líbí?

Ano
Ne

Komentáře

1 Karla Karla | 7. srpna 2012 v 23:24 | Reagovat

Když už jsme u toho, kdo se Lukovi líbí, já si stále myslím, nevím proč, že je to Rory

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama