Červenec 2011

16. Pochopení 5/6

24. července 2011 v 22:07 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Organizační záležitosti (až k perexu možno přeskočit, ale za to nechci slyšet dotazy typu "proč tu tak dlouho nic nepřibylo):-)

Celý příští týden budu z dosahu všemocného internetu, ale neslavte předčasně, zase se vrátím. Takže další článek až kolem 1. 8.:-)


2.kapitola

22. července 2011 v 15:35 | Phoebe Esteban |  DS - Zrození zabijáka
Larten a Vur mířili do továrny úzkými, špinavými uličkami. Sice bylo ještě brzy, ale město už ožilo. V těchto temných podzimních měsících chtěl každý využít co nejvíce slunečního světla.
Obchodníci museli postavit stánky ještě před rozedněním a už šmelili a prodávali ovoce, zeleninu, maso, ryby, boty, oblečení, lana, hrnce, pánve a další. Larten s Vurem občas chodili na velký nedělní trh, kde se prodávala zvířata a obchodníci se chlubili exotickým zbožím ze zemí, o kterých chlapci v životě neslyšeli. Oba si pěkně dlouho prohlíželi cizokrajné stánkaře a jejich zboží a snili o cestování a dobrodružství. Tyhle trhy byly místem magie a záhad.

1. Kapitola

20. července 2011 v 19:02 | Phoebe Esteban |  DS - Zrození zabijáka
Když se jednoho šedivého úterního rána Larten Hroozley probudil a zívnul, vůbec netušil, že v poledne už z něj bude zabiják.
Ležel na posteli vyrobené z pytlů se slámou a pozoroval částečky prachu, vířící vzduchem. Dům, ve kterém bydlel, byl přeplněný a tmavý a do jejich pokoje se dostalo slunce jen za svítání. Často se budíval o několik minut dříve, než bylo nezbytné, než se ozvala jeho matka a začala budit celou rodinu. Tohle byla jediná tichá chvíle dne, kdy mohl jen tak ležet a líně se šklebit na celý svět.

Zrození zabijáka

20. července 2011 v 19:01 | Phoebe Esteban |  DS - Zrození zabijáka
Jednoduše a zkráceně - jak si možná nekteří "veteráni" vzpomínáte, kdysi jsem překládala upírskou Ságu Darrena Shana. Ta už sice skončila, ale Shan se k ní po letech vrátil a vydává sérii knih z Lartenova mládí.
A protože na staré časy občas nostalgicky vzpomínám - snad si ji někteří z vás užijete stejně jako dřív Ságu:-)

16. Pochopení 4/6

20. července 2011 v 11:38 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
"Fakt?" zeptal se, jakoby nic. "Kdy?"
"Před pár dny. Tos byl zrovna v práci - šli jsme spolu do kina."
Skoro jsem mu chtěl říct, jaká to byla katastrofa, jen aby to překousnul líp, ale nakonec jsem jen počkal, co na to řekne.
"Dave je mi v tomhle naprosto věrnej, víš, co se Aarona týče," řekl nakonec, jako by to vlastně nic nebylo. Kdybych ho neznal líp, ulevilo by se mi. "Řeknu mu, ať to neřeší. Nedělej si starosti, jo?"

Kráska nesmírná 2/2

17. července 2011 v 12:55 | Phoebe Esteban |  Glosy
Bohužel se povídka nevešla do 1 článku, tak: druhá část.


Kráska nesmírná 1/2

17. července 2011 v 12:55 | Phoebe Esteban |  Glosy
A tak se vracíme s daší glosou, tentokrát jsem na glosátorské zcestí svedla kamaráda a jako oběŤ jsme si vybrali veledíla z fandomu Harry Potter. Tato povídka je úžasná především skromnou hrdinkou, která je tak krásná, že se nemusí líčit, jak neopomene několikrát zdůraznit.

Příjemnou zábavu:-)
Fialová - Phoebe, zelená - Mithril


Btw, na této stránce http://phoebe-esteban.livejournal.com/ je jakýsi archiv starších glos, což je pro víc vlastně nezajímavé, ale dá se tam najít jedna glosa, která byla z tohoto blogu stažena... kdo hledá, najde;-)


16. Pochopení 3/6

15. července 2011 v 13:41 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Dopadne to dobře. Přesně to jsem si opakoval, když jsme dojeli s Jasem domů a já začal vytáčet Aaronovo číslo. Nějak mi ten rozhovor s Jasem v mnoha ohledech pomohl; když bych si s Aaronem upřímně promluvil o Sethovi, mohlo by to mít stejný efekt. A když by to zvládl bez křiku a naštvání, třeba by Aaron fakt poslouchal. Teda, to by možná fakt udělal, kdyby ten telefon zvednul.
Seděl jsem na posteli a přemýšlel, kde je Aaron, ale nevěnoval jsem tomu moc času, protože mi najednou do pokoje vrazil Luke. To jsem fakt nečekal, vzhledem k tomu, že když jsme se s Jasem vrátili, Luke s Eddiem doma nebyli.
"Jedeme," prohlásil.
"Cože?"
"Co hlava, lepší?"
"Asi jo, ale…"
"Musím zmizet, tak šup."
"Cože?"

16. Pochopení 2/6

10. července 2011 v 10:08 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
"Jsi v pohodě?" zeptal se Jase, když jsem k němu došel. Pořád čekal na ty knihy. Určitě jsem vypadal hrozně.
"Dobrý. Koupil jsem ti něco k pití." A ani to nebylo od Setha.
"Ehm, díky," řekl a vzal si to. "Nemáš hlad, Rory? Dneska jsi nic nejedl. Až to budu mít, můžeme se někde zastavit."
"Moc hlad nemám."
"Dobře… no, stejně se někdo zastavíme, ne?"

16. Pochopení 1/6

4. července 2011 v 19:34 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Dvě minuty poté, co Eddie odešel, už jsem zase spal. Ani mě nevzbudil, když se vrátil s jídlem. Probral jsem se až ve chvíli, kdy jsem cítil na obličeji něco studeného. Než jsem otevřel oči, tušil jsem, že je půlka dne, v pokoji bylo jasné světlo. Takže bych měl asi vstávat, nebo v noci neusnu ani omylem. Ale když jsem otevřel oči a zjistil, kdo je můj společník, zase jsem byl v pasti. Tentokrát nebyli dva, ale upřímně řečeno, jestli jsem měl zůstat jen s jedním, byl bych radši, aby to byl Eddie, s tím už bych si poradil. Eddie mě tam aspoň určitě chtěl. Bohužel, led mi u hlavy držel Jase. A jeho vážný výraz mi taky moc nepřidal.