Únor 2011

Vzpomínka na Ameriku

28. února 2011 v 12:44 | Phoebe Esteban |  Phoebe
Tož, asi před rokem jsem se vypravila za velkou louži do mé "oblíbené" země (zájemcům klidně udělám celou besedu, tolik mám veselých zážitků). Co je ale důležitější, podařilo se mi zjistit, jakému povolání se věnoval Jude po OU že svou homosexualitu opravdu, ale opravdu neskrýval!Foceno v Seattlu, neznámý kostel... omlouvám se, ale pobavilo:-)

10. V klidu - 3/4

28. února 2011 v 12:07 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
"Asi se o to aspoň pokusí," řekl Luke a pousmál se. "Ale je to blbý. Už sis začínal zvykat na to tvý chrápání."
"Já nechrápu!" odsekl jsem a on se se smíchem posadil.
"Když si promluvím s Jasem, třeba to ani vytahovat nebude," navrhnul Luke. "Víš, stejně by to bylo na nic. Kdybychom chtěli něco dělat, asi by bylo jedno, jak daleko od sebe máme pokoje."
Zase jsem vytřeštil oči. Co to jako povídal? Dobře, oba jsme gayové - a to mohlo automaticky znamenat, že už se vidíme nazí a, jak Luke řekl, propletení? No, já bych nebyl tak úplně proti, protože se přece jednalo o Luka, ale teď vážně, celý ten rozhovor mě zase zmátl.

10. V klidu - 2/4

23. února 2011 v 21:02 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
"Ještě jsem nikdy žádného gaye nepotkal," řekl jsem nakonec a prolomil další dlouhé ticho.
"Nikdy?" zeptal se Eddie překvapeně. "Víš, asi jsi někoho potkal, jen jsi to nevěděl."
"Možná," pokrčil jsem ramenama. "Ale s nikým takovým jsem se nikdy nebavil."
"Aha…" odpověděl, zase se narovnal a zvědavě se na mě podíval. "Tak… chceš se na něco zeptat… nebo…"
"Ne," řekl jsem rychle, bylo mi to nepříjemné. "Jen jsem přemýšlel… jaká je pravděpodobnost, že my všichni,…"
"Jo… taky jsem to nečekal."

10. V klidu - 1/4

19. února 2011 v 22:19 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Eddie seděl na zemi ve dveřích mého pokoje.
Skončil tam asi v polovině toho dopisu a od té chvíle se ani nepohnul. Škoda, že nikdy v okolí nebyla židle, ale on v tom asi neviděl rozdíl. Vypadal úplně mimo, takže možná dobře, že se dostal na zem.

Já se cítil jako nervózní troska - ale spíš kvůli tomu, že Luke stál na chodbě za Eddiem a zvědavě se na nás díval. Vzhledem k tomu, že jsem tušil, co v tom dopise pro Eddieho je, měl jsem pocit, že Luke za chvíli uslyší pár zajímavých věcí. Bál jsem se jeho reakce, obzvláště po tom rozhovoru, který jsme vedli v autě.

Taylor a dítě - 5

18. února 2011 v 15:24 | Phoebe Esteban |  FF - By Phoebe
"Nevěřím," vrtěl Taylor zoufale hlavou. V rukou svíral hrnek čaje s rumem (tedy v poměru, který spíš naznačoval rum s čajem) a snažil se uklidnit. Bohužel pokaždé, když začínal mít jakýsi pocit blaženého klidu, zase vzhlédnul a musel si zhluboka loknout.
Nutno říct, že u druhého hrnečku už ho to vzhlížení dokonce i začínalo bavit.
"Studoval jsi snad na doktora?" odsekl Quinn.
Taylor pokrčil rameny. "Hrál jsem si na doktora jako malý," vysvětloval. "Uznávám, že moje hry byly i tehdy unikátní… holčičky mi dělaly zdravotní sestřičky a já vedl pánskou ordinaci… a i kvůli bolavým zubům se museli svlékat… víš ty co, jestli není příčina bolesti jinde…"
Quinna napadlo, že jeho dětské hry byly v podstatě hrozně nevinné.

Taylor a dítě - 4

15. února 2011 v 10:14 | Phoebe Esteban |  FF - By Phoebe
Jude ležel na posteli a přemýšlel, jak k téhle situaci mohlo dojít. Něco se asi ošklivě zvrtlo a něco šlo proti přírodě, nebo třeba magie, nebo… nebo byla prostě přírodopisářka kráva a něco zatajila.
Nebo si Taylor dělal legraci, ale… že by žertoval takhle blbě?
No to snad ne… navíc jak by mohlo úplně normální dítě takhle řádit s prachovkou?
Pořád to nějak tak šlo mimo něj…a úplně v ideálním případě by to tak šlo i dál.

9. Dům lhářů 4/4

14. února 2011 v 22:01 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona

Tohle jsem slyšet nechtěl.

"Takže ty ho bráníš?" zeptal jsem se. "Já myslel, že jsi mi to chtěl říct!"

"Taky že jo. Víš, my dva jsme taky neměli nejhladší začátky, Rory. Ale stejně jsem ti to chtěl říct. A netvrdím, že souhlasím s tím, aby to před tebou Eddie tak dlouho tajil; jen říkám, že ho chápu. A ty by ses to měl taky pokusit pochopit. Protože až to budeš řešit s ním, vztek nepomůže ani jednomu z vás." Otevřel jsem pusu a chtěl jsem se ohradit, ale nedostal jsem šanci, mlčel jen na chvilku a pak zase pokračoval. "Hele, beru, že tě to rozhodilo… ale tohle nebylo snadný pro nikoho. Jase dokonce tvrdil, že by kvůli tomu mohl odejít - a to nikdy předtím neudělal. Je mi líto, že jsem ti lhal a chci to napravit, ale měl bys vědět, že tohle je jediná rodina, co mám a nemůžu jen stát a koukat se, jaks e rozpadá jen proto, že jsou všichni nasraný a nikdo o tom nechce mluvit!" Asi bych odsekl, že se můžu chovat, jak budu chtít a Eddie se to zaslouží - kdyby Luke najednou nevypadal tak ustaraně. To mě rozhodilo. Přece jen, já tu měl být ten rozhozený.

Taylor a dítě - 3

10. února 2011 v 14:23 | Phoebe Esteban |  FF - By Phoebe
Kdyby někdo Trině řekl, že bude muset sama vybírat oblečení pro dítě - nevěřila by mu.
Kdyby jí ještě řekl, že to bude pro dítě, které bude mezitím doma hlídat Taylor a zpívat mu z plných plic "kočka leze dííííííroooouu", myslela by, že by se zbláznil.
A kdyby ten někdo dodal, že s ní bude vybírat Jude, řekla by mu, že sice netuší, co kouřil, ale chce to taky.
Nicméně ta situace vážně nastala - a neobešla se bez dohadování.

9. Dům lhářů 3/4

9. února 2011 v 15:27 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona

Přiznávám, cítil jsem se víc než jen trochu rozpačitě. Nakonec jsem se obrátil k televizi a s hrůzou jsem si uvědomil, že asi viděl všechno, co se stalo mezi mnou a Aaronem. Možná jsem se fakt musel vyrovnat s žárlivým expřítelem. Bohužel jsem nevěděl jak. Sakra, vždyť jsem se ještě nikdy ani nemusel vyrovnávat s normálním přítelem. Tohle všechno pro mě bylo nový a vzhledem k tomu, že před Aaronem o mé orientaci věděla jen máma a babi Alice, jsem se snadno nechal rozhodit.

Tokyo11

8. února 2011 v 14:40 | Phoebe Esteban |  Glosy
Poslední část téhle voloviny. Nevím, co k tomu dodat, ale po těch 11 kapitolách bych asi něco říct měla.

Dobře, tak poděkuji lidem, co si to zaslouží.
V první řadě autorce, za to, že napsala tak glosovatelný skvost.
Ve stejně první řadě Lakejje, za to, že se mnou vydržela těch 11, slovy JEDENÁCT odpdivých kapitol.

Ale netruchlete, mám další skvělá díla (momentálně pracuju na 2), která tu určitě taky uvidíte.

Tak teda... chyťte se stolu a do toho.


9. Dům lhářů 2/4

6. února 2011 v 20:06 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Na chvíli jsem zaváhal a přemýšlel, jestli to je dobrý nápad. Asi nebyl, ale stejně jsem za chvilku už strkal Chey do auta. Vynadal jsem jí, když zase začala vrčet na Aarona, který se jí tam pokusil urovnat zadní nohy. Pak jsem za ním šel dopředu. Posunul se, aby seděl uprostřed a já měl místo vedle něj.

"Rory, tohle je Seth," řekl Aaron a představil mě svému kamarádovi. Podíval jsem se na něj; kluk našeho věku, podobně velký jako Aaron nebo Luke, ale možná s trochu širšíma ramenama. Přišel mi jako trochu stydlivý typ, ale když zamumlal "Čau," nějak jsem měl pocit, že není ani tak stydlivý jako spíš naštvaný, že jedu s nima. Možná to přece jen nebyl tak skvělý nápad.

Taylor a dítě - 2

4. února 2011 v 15:11 | Phoebe Esteban |  FF - By Phoebe
Trina seděla v kuchyni a probírala ledničku. Původně měla vařit sunar, ale vzhledem k tomu, jak napadlo její první a zároveň poslední pokus… Hmm, Taylorovi to šlo stejně líp. Rozená mamka, jak si pomyslela s úsměvem.
Jen by jí ale opravdu zajímalo, kde to dítě vzal.
Kdykoliv se k tomuto tématu stočil hovor, vždycky jen rychle odvedl řeč jinam. Bála se jen jednoho a to sice toho, že je v tom nějaký zločin. Ale opravdu jí nenapadlo, proč by Taylor kradl ze všech věcí zrovna dítě… poslední dobou dokonce ani nepil, že by si ho odněkud přinesl jako suvenýrek spolu ke kocovině… A vzhledem k tomu, jak vyměňoval plenky stylem "zneškodňuji malou chemickou základnu", opravdu nevypadal jako člověk připravený na výchovu dítěte.
I to chrastítko z jakési plechovky jí přišlo silně pochybné.

Tokyo10

3. února 2011 v 11:50 | Phoebe Esteban |  Glosy
Tak předposlední kapitola téhle skvostné hrůzy.

Pokud máte dotaz na Arizonu, někdy to konce týdne bude další díl.

Jinak nemám, co bych k tomu řekla, jen jsem tu tak prohlížela statistiky a zjistila jsem, že mám tenhle blog už přes dva roky. A považovala jsem to za nezbytné oznámit, aby v tomhle článku bylo aspoň něco inteligentního.9. Dům lhářů 1/4

1. února 2011 v 7:49 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Přemýšlel jsem, jestli by mě babi Alice nechala vrátit se k ní, když jsem tu teď všechno podělal. No, si bude muset. Dlužila mi to. Za to všechno vlastně může ona. Jo, je to tak. je přece jen logické ji z toho všeho obvinit. Přece jen tu nebyla, aby se mohla bránit
i kdyby jo, jen by mi udělala nějakou přechytračelou přednášku a odešla by.
Navíc, došel jsem k závěru, že kdyby se držel máminých pokynů a řekla mi hned na začátku celou pravdu, nemusel bych se stěhovat do Ari-kurva-zony a obrátit svému homosexuálnímu tatínkovi život vzhůru nohama do takové míry, že jeho… přítel nebo co to Jase vůbec je - mu vyhrožuje odchodem.

Tak… možná za to nemůže jenom babi Alice. Nikdy by mi neschválila prohrabovat se v cizí ložnici, ať už jsem byl v jakémkoliv stresu, ne že by mi v tuhle chvíli záleželo na tom, jestli by s tím Alice souhlasila nebo ne.