6. Trošku srandy 1/4

1. prosince 2010 v 13:19 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
"Koukejte na to," zamumlal Dave skoro šeptem. "To není fér. No jen se podívejte!"

Já se díval; jen mě to nezajímalo. Víc mě teda zajímal západ slunce, který zbarvil oblohu do odstínů oranžové a rudé. Do úplné tmy zbývala nejméně hodina a to mi vyhovovalo. Seděli jsme v parku na trávě a dívali jsme se, co se děje kolem.

S Lukem jsme dorazili docela brzo. Narazili jsme nejdřív na Ricka s Brianem a pak konečně na Davea. Jasně že s náma jela i Chey a samozřejmě se na ni všichni dívali… tedy na Chey A skupinu holek, které se rozhodly, že chudák Chey nedostává dostatek pozornosti. Chey teď ležela na zádech a spousta rukou ji drbala na bříšku.

"Tohle je na pytel," zavrtěl Dave smutně hlavou, když Chey olízla tvář jedné menší holce, celkem hezké, s krátkými vlnitými špinavě blond vlasy a provokativním úsměvem. Předtím někdo zmínil, že to je Angela Connerová: objekt Daveovy touhy. "Luku, hochu, nikdy by mě nenapadlo, že budu žárlit na tvýho psa."

"Zmlkni," zasmál se Luke a hodil po něm trs suché trávy. "Vždyť na mýho psa žárlíš i když jí drbu na břiše já."


"Angela dneska vypadá dobře," poznamenal Rick. Seděl ode mě nalevo vedle Briana, který byl mezi náma. Luke seděl po moje pravici a Dave vedle něj.

"Hej!" Dave se naklonil a ošklivě na Ricka zíral. "Je jich tam aspoň dalších deset, musíš koukat zrovna na ni?"

"Co?" rozesmál se Rick. "Vždyť je přece volná."

"Ricku, já ti přísahám…" začal Dave vytočeně.

"Myslíš, že by se mnou chodila?" přerušil ho Rick a podíval se na Briana.

"Nevidím důvod proč ne," pokrčil Brian rameny. "Nikdo jiný ji přece ještě na rande nepozval."

"Jste fakt kreténi," oznámil jim Dave a Rick a Brianem se dali do smíchu.

Podíval jsem se na Luka, který se jen usmál a protočil oči v sloup.

"Měl by ses s ní jít dát do řeči, Dave," naléhal Brian.

"Jo, jen tentokrát nezapomeň, jak se mluví," zasmál se Rick.

Podíval jsem se na Davea, který úplně zrudnul a jen zavrtěl hlavou. Divné, jak se najednou choval tak stydlivě. Rozhodně nebyl neatraktivní a co jsem tak poznal, působil sympaticky. Podíval jsem se na Angelu Connerovou a přemýšlel jsem, co na ní může být tak zvláštního, že ho takhle dostává. Jasně, hezká byla, ale nic zvláštního jsme na ní neviděl. I když já asi nejsem ten správný člověk, co by to mohl poznat.

"Nechte Davea na pokoji, kluci,"řekl Luke. "On se vzchopí… a neboj, Dave, jestli se nevzchopíš brzo, začnu s tebou chodit sám."

Brian s Rickem se zasmáli, když ho Luke najednou objal, přitáhl si ho k sobě a dal mu mlaskavou pusu na tvář. Já lehce vytřeštil oči. Luke byl asi ke svým kamarádům extrémně přátelský.

"To proto, že jseš děvka," poznamenal Dave, odstrčil Luka a otřel si tvář hřbetem ruky.

"Jo," usmál se Luke,"ale vybíravá děvka, takže to ber jako kompliment, blbečku."

"Tohle děláte pořád?" zeptal jsem se, chtěl jsem se zapojit do hovoru. "Koukáte na holky a dobíráte si Davea?"

"Nemluv o tom, jako by ta byla nuda," poznamenal Luke. "Garantuju ti, že na konci léta si budeš Davea dobírat jako my ostatní."

Usmál jsem se a zavrtěl jsem hlavou, když Dave šťouchnul Luka loktem mezi žebra. Moc dlouho jsme tam zatím nebyli, ale překvapilo mě, jak mi bylo s Lukovými přáteli dobře - vzhledem k tomu, že jediný, s kým jsem zatím strávil déle než deset minut, byl Dave.

Asi to mělo co dělat s Lukem.bylo mi s ní fajn, takže mi teď bylo dobře i s lidmi, co má rád. Od chvíle, co jsme se usmířili, jsme si na sebe zvykli a já k němu cítil hroznou náklonnost - jako k bratrovi, kterého jsem nikdy neměl, obzvláště po tom, když mi řekl o své mámě a že ví, jak se fakt cítím. Vlastně to bylo super mít někoho, s kým bych si mohl popovídat o mámě, kdybych potřeboval, někoho, kdo mi bude rozumět.

Jasně, pochyboval, že Luka někdy chodí máma strašit. To přesně dělala ta moje. Pronásledovala mě. Neberte si to špatně. Rád bych měl mámu u sebe a to jakkoliv. Kdybych mohl vyměnit deset let svého života za jednu minutu s ní, neváhal bych. Ale nic z toho, co jsme se poslední dobou dozvěděl, nedávalo smysl. Hlavně to, proč celou mou existenci tajila před Eddiem.

To jsem fakt nechápal. Kdyby to bylo nějaký zločinec nebo hajzl, to by dávalo smysl… a to, že je právník, se nepočítá.

Asi jsem mohl jen doufat, že mi babi Alice dá aspoň nějaké odpovědi. A zatím musím čekat. Ale Luke s přáteli nebyli špatným rozptýlením.

Byl jsem rád, že mě dneska Luke pozval s sebou a upřímně, překvapilo mě, že mě Eddie pustil. Obzvláště po tom incidentu, kdy jsme z ničeho nic vyběhl do pouště. Po takové příhodě by mě babi Alice nepustila nikam. Ale Eddie se se mnou snažil vycházet. A vypadal fakt šťastně, že jsem mu ukázal ty fotky.

A já s ním chtěl asi vyjít taky. Chtěl jsem ho víc poznat, asi mi k tomu pomohlo vědět, že to není jen tak nějaký debil, co odešel od rodiny. Možná to k Eddiemu předtím nebylo úplně… hezký, ale já se kvůli tomu nijak provinile necítil. Kdyby mi prostě řekl na začátku pravdu… no, mohlo to být lepší.

"Bože," zamumlal Dave a vytrhnul mě z myšlenek. "Jde sem. Proč sem jde?"

"Nechceš se uklidnit?" zasmál se Luke.

Vzhlédl jsem, co se to děje. Angela a ještě jedna holka šly spolu s Chey k nám.

"Jo, Dave," dodal Rick,"uklidni se, stejně sem nejde za tebou. Podle mě má spíš zájem o ty, kdo si s ní vůbec dovedou povídat."

"Zmlkni, Ricku," zamumlal Dave.

"Jo, Ricku, zmlkni," poznamenal Brian. "Když budeš mluvit dál, úplně propásneme to, jak se Dave zase ztrapní."

"Zmlkni!" řekl Dave o trochu hlasitěji.

Všiml jsem si, jak všichni kolem zmlkli, když se holky přiblížily, ale mě nezajímaly tak jako všechny ostatní. Mě v tu chvíli vlastně zaujal někdo úplně jiný.

Když mě Luke pozval do toho parku, věděl jsem, že možná uvidím Aarona. Dokonce jsem doufal, že ho uvidím. Ale na druhou stranu jsem taky doufal, že tam nebude - kvůli Lukovi.

Luke tvrdil, že už je mu jedno, s kým se budu chtít bavit. A taky nadhodil, že ohledně Aarona mě nechá na pokoji. Ale neměl jsme zrovna šanci ověřit si, jestli to myslel vážně. A taky jsem nevěděl, jestli tu šanci dostanu hned, protože Aaron tam byl s dalšíma klukama a zatím si nás, nebo mě, nevšiml.

Zajímalo by mě, jestli by za mnou přišel, kdyby si všiml. Posledně jsme spolu vycházeli dobře a když jsem mu volal, dokonce se mě zeptal, jestli nechci něco podniknout. Doufal jsem, že se mnou chce mluvit. Z nějakého důvodu mě k němu něco přitahovalo. Ještě nevím, co přesně mě na něm zaujalo… kromě toho, jak se mnou možná posledně flirtoval a ani tím jsme si nebyl moc jistý… ale věděl jsem, že ho určitě chci poznat líp.

Ale ať už se mnou Aaron chtěl mluvit nebo ne, budu muset být ohledně Luka opatrný. Nechtěl jsme si nijak poškodit to nové přátelství s Lukem a jestli to znamenalo nebavit se s Aaronem, když bude Luke kolem, tak jsem to chtěl akceptovat.

Ale když jsem od Aarona konečně odtrhnul pohled, všiml jsme si, že Luke mě sledoval s nečitelným výrazem. Nejspíš bych ho označil za nespokojený, očividně si Aarona všimnul. Otevřel jsme pusu, abych mu něco řekl, nevím přesně co, ale něco. Bohužel, než jsem to stihl, přerušil mě dívčí hlas.

"Ahoj kluci."

"Ahoj Angelo!" vyhrknul Dave tak nadšeně, že by člověk řekl, že si to připravoval celé týdny.

"Ehm… ahoj Dave," odpověděla blondýnka, ale pak se podívala Lukovým směrem. "Luku, ten pes je úžasný. Jak že se to jmenuje?"

"Cheyenne," odpověděl Luke s pyšným úsměvem.

"Čau Meg," otočil se Brian a tmavovlásku vedle Angely. "Je tu někdy Cathy?"

"Přijde později, Briane," usmála se na něj Meg.

"Tak co máte v plánu?" zeptala se Angela, sedla si naproti nám a začala drbat Chey. Meg udělala to samé.

"Není to jasný?" odpověděl Rick. "Vůbec nic… až na to, že tady Dave nám zrovna povídal, jak ti to dneska sluší, Angelo."

Trochu překvapeně jsem se podíval na Ricka a pak na Davea. Ten úplně zrudnul a vypadal, že si přeje, aby se otevřela země a celého ho pohltila.

"To je pěkný, Dave," usmála se Angela.

Chudák Dave. Vypadal, že chce něco říct, ale ani se jí nedokázal podívat do očí a jen trochu pokrčil rameny. Možná že před touhle holkou fakt nedokázal vypotit ani slovo. Když nemluvil, Angela se podívala na mě.

"Ty jseš nový."

"Jo, angela, tohle je Rory," odpověděl Luke. "On… je tu přes léto na návštěvě.."

"Ahoj," usmál jsem se.

"Fakt, tys přijel na léto? Kde bydlíš?" zeptala se.

"U bratránka Luka," prohlásil jsem.

"Jo, bydlí s náma," odpověděl Luke. Vypadal trochu překvapeně, ale usmál se na mě.

"Super, tak to se možná ještě uvidíme, Rory."

"Jasně," kývl jsem.

"Hej, kluci, skočím pro vodu," prohlásil najednou Luke a postavil se. "Chceš jít se mnou, Rory?"

"Ehm… jasně," pokrčil jsem ramenema.a byl jsem zvědavý, proč mě chce Luke vytáhnout pryč, vzhledem k tomu, že si předtím do batohu spolu s frisbee pro Chey zabalil i lahev vody.

Usmál jsem se na ostatní, když mi zamávali a šel jsem s Lukem k malé fontánce na druhém konci parku.

"Jsi v pohodě?" zeptal se mě.

"Co. Co tím myslíš?"

"Jen mi přijdeš trochu mimo," pokrčil ramenama. "Ale po dnešku na to asi máš právo, co?"

"Byl to dlouhý den," připustil jsem.

"Je tu Aaron," řekl najednou a podíval se směrem, kde si Aaron povídal s pár klukama.

"Jo, všiml jsem," zamračil jsem se. Nevěděl jsem, kam tím míří. "Hele, Luku…"

"Chceš s ním mluvit?"

"Já nevím…" odpověděl jsem pomalu. "Nemusím a nepřišel jsem sem přece s ním, jsem tu s tebou, tak…"

"To, že jsi tu se mnou neznamená, že se nemůžeš jít bavit s ním," poukázal Luke.

"Hele, já nechci…"

"Nechceš mě nasrat."

Trochu vytočeně jsem se na něj podíval. Chtěl se se mnou začít hádat? To jsem teď fakt nechtěl. Ale pak jsem si všiml, že se usmívá.

"Nechci začínat s problémama," přiznal jsem. "Chápu, že ho nemáš rád, tak mě napadlo, že když u toho budeš…"

"Jestli se s ním budeš bavit, nemůžeš se mu vyhýbat jen kvůli mně, Rory."

"Myslel jsem, že ty vůbec nechceš, aby se s ním bavil."

"Taky že ne," odpověděl Luke bez zaváhání. "Ale chápu, že mi do toho nic není. Jen ti můžu říct, abys byl opatrný a počkal, až si ho odhadneš sám."

"Víš," prohlásil jsem trochu frustrovaně," mohlo by mi pomoct, kdybys mi prostě řekl, co udělal tobě. Už mě začíná štvát, jak všichni čekají, až na všechno přijdu sám. A když se mi to povedlo naposled, skončil jsem s kaktusovýma trnama v zadku."

"Jasně," rozesmál se Luke. "Jak jsi na tom mimochodem s nohou? Nebolí to moc?"

"Dobrý. Tak neřekneš mi, co se stalo mezi tebou a Aaronem?"

Luke se zamyslel a já čekal, jestli mi to nakonec řekne nebo ne. Doufal jsem, že jo. Zajímalo mě, co může někdo provést, aby ho někdo tak pohodářský jako Luke tak hrozně nenáviděl. Totiž, mám taky pár lidí, co nemusím, ale nikdy jsem nikoho nenáviděl tak jako Luke očividně Aarona. A asi jsem ani s Eddiem neměl taková problém jako tihle dva.

"Prostě řekněme, že to není ten nejspolehlivější kamarád,"5ekl Luke nakonec. "A byl to můj kamarád, Rory. Popravdě řečeno jednu dobu dokonce nejlepší, dokonce lepší než Dave."

"Tak co se stalo?"

Povzdychl si. Vytáčelo ho, že se vůbec ptám, ale to mi bylo fuk. Jestli mi to říct nechtěl, stačilo mi to oznámit.

"Vždycky byl tak trochu… průšvihář," pokrčil ramenama. "Problém je asi ten, že mu rodiče dovolili všechno. Když jsme se potkali, přišlo mi skvělý, co všechno mu prošlo. Víš, kdybych něco z toho udělal já… ale tehdy jsem zrovna ztratil mámu a myslel jsem, že Eddie ani Jase se mnou nechtějí mít nic společného. Měl jsem pocit, že jsme prostě děcko, co jim spadlo do klína. Tak jsme se začal předvádět, víš? Šel jsem s Aaronem do všeho, co jsem dělat v žádném případě neměl.

"Třeba?" zeptal jsem se zvědavě.

"Nejdřív drobnosti,"vysvětloval Luke. "Brali jsme jeho mámě cigarety, občas jsme jí z peněženky šlohli pár babek. Všechno to bylo pěkně debilní. Ale nikdy nás nechytili. Chvíli jsme si snad myslel, že by nám prošlo všechno… ale dlouho to netrvalo."

"Při čem vás chytili?" Bylo divné si představovat Luka v průšvihu. Připadal mi jako takový… dobrák.

"No, Aaronovi sousedé někam odjeli a Aarona napadlo, že by bylo fajn se k nim vloupat," zamračil se Luke. Sledoval jsem jeho pohled k Aaronovi, který se bavil s těma klukama. "Ale nebyla to jen jeho chyba. Nerozhodoval se i za mě nebo tak."

"Chytili vás?"

"Jo jo. To byl takový průser." Luke zavrtěl hlavou. "Ale asi to je to nejlepší, co se mi mohlo stát - že mě chytili. Pak jsem začal mluvit s Eddiem a Jasem a všechno se zlepšilo."

"Proto jsi přestal s Aaronem mluvit? Kvůli tomuhle? Říkal jsi, že je to to nejlepší, co se ti mohlo stát."

"Ne," prohlásil Luke. "V tu dobu jsme se ještě hodně bavili. Nějakou dobu. Aaron pořád vyhledával problémy, ale když nás tehdy chytili a on měl zaracha stejně dlouho jako já, trochu se uklidnil a blbnul míň… to trvalo pár let a Aaron byl pořád můj nejlepší kamarád… přestali jsme spolu mluvit na moje šestnáctiny. Aaron je o dva měsíce starší než já, takže řidičák už měl… ten rok jsem ani neměl oslavu, jen malou večeři s Eddiem a Jasem, protože jsem radši chtěl pak jít ven s Aaronem. No, prostě mě vyzvedl v novém autě jeho matky a řekl, že chce zkusit něco novýho. Já jsem to ráno dostal řidičák, takže když se mě Aaron zeptal, jestli chci řídit, myslel jsem, že nic lepšího se mi nemohlo stát, víš?"

"Ani ne," přiznal jsme s úsměvem. "Já neřídím."

"Jasně," zasmál se Luke, ale zvážněl a vrátil se k příběhu. "No, jeho matka mu moc často nedovolila řídit a já nemohl věřit, že mu půjčila zrovna to nové. Tvrdil, že to kvůli mým narozeninám. Ale stejně jsem nemohl uvěřit, že smím řídit já."

"Nabourali jste nebo tak něco?"

"Hůř," zafuněl Luke. "Víš, to nebylo auto jeho mámy. Ten hajzl ho ukradl. Když nás zastavili, nedokázal jsem myslet na nic jinýho než jak mi Jase nakope zadek za první pokutu, když jsem ten řidičák ještě neměl ani jeden den. Přemýšlel jsem, jak se z toho dostat, jestli bych ho třeba nepřemluvil, že mám narozeniny a třeba odjet jen s varováním, víš?
Ale co si pamatuju, najednou mi řekl, že mě zatýká. Taková debilita."

"To myslíš vážně?" Jasně, nikdy v životě jsem se do průšvihu nedostal a proto mě myšlenka na zatčení vyděsila. A očividně se to muselo stát minulý rok.

"A je to ještě horší," odvětil Luke. Ale nezněl naštvaně, spíš smutně. "Protože jsem řídil já, Aaron tvrdil, že o tom nic neví a že jsem v tom autě už přijel, když jsme ho vyzvedával."

"Do prdele." Není divu, že ho Luke neměl rád. Po tomhle ho už asi nebudu mít moc rád taky. "A jak dopadlo."

"Eddie," povzdychl si Luke. "Díky bohu, že s Jasem věděli, že auto bych nikdy neukradl. Ani na vteřinu je nenapadlo, že bych to udělal… bohužel policie věřila Aaronově verzi, nikdy proti němu nepodnikli žádné kroky."

"On se nikdy nepřiznal?"

"Jo, přišel a omluvil se nám, když už bylo po všem, ale do té chvíle hrál nevinnou oběť… i před soudem. Pořád tvrdil, že jsem to udělal já. Asi mám fakt štěstí, že Eddie není špatný právník. Po tom, co Aaron řekl soudci…a že je to dobrý lhář… mě prohlásili za viného, ale Eddie to zmírnil a nakonec jsem jen dělal prospěšný práce. Ale stejně to mám v rejstříku, že jsem zloděj."

"To je mi líto, Luku, kdybych to věděl…"

"No, nevěděl. Ale teď jo. Tak jak říkám, buď s ním opatrný."

"S tím už si nemusíš dělat starosti," prohlásil jsem, podíval jsem se Aaronovým směrem a v duchu jsem si nařídil s ním už nikdy nepromluvit. Naštvalo mě, že Aaron dokázal udělat něco tak… hnusného… Lukovi. Sice jsem byl na Aarona zvědavý, ale po tom, co mi Luke právě řekl, jsem poznal, že bez něj mi bude líp.

"Koukni, Rory…" povzdychl si Luke a projel si prstama vlasy. "Nebylo ode mě správný ti takhle říkat, ať se od něj držíš dál. A pravda je, že od tý chvíle se do vážnějšího průšvihu nedostal a už se mi i tisíckrát snažil omluvit…"

"Teď jako přemýšlíš, že bys mu odpustil?"

"Ne,"řekl okamžitě. "Nikdy mu neodpustím… hele, já to mám s Aaronem komplikovaný. Ale fakt doufám, že se změnil. Zrovna dvakrát se mi nelíbí představa, že byste měli být přátelé, to ti můžu říct na rovinu. Ale jestli se změnil, fakt ode mě není fér, abys ho jen kvůli mně soudil na základě toho, co jsem ti řekl. Takže jestli ho pořád chceš poznat… srovnám se s tím."

"Luku… díky, žes mi to řekl. Ale upřímně, měl jsi pravdu. Jestli ti provedl tohle… věř mi, takovouhle komplikaci já teď v životě nepotřebuju."
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 wontik wontik | 2. prosince 2010 v 15:20 | Reagovat

Tak to bylo od Aarona pěkně hnusný...

2 Tarerin Tarerin | 4. prosince 2010 v 9:52 | Reagovat

Hmm... že by byl Aaron ze hry? (já sem za to vcelku ráda) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama