Září 2010

1. Trosečník 1/4

29. září 2010 v 21:13 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Arizona. Ari-kur-va-zona. Víte, jaké je v Arizoně vedro? V létě? No, jestli nevíte, tak hrozný a to jen když máte štěstí. A já tam musel bydlet. A ne jen na léto. Ne. Já se tam stěhoval. Asi už jsme se shodli na tom, že mě ta myšlenka zrovna moc nevzrušovala.

Proč? No, to proč mělo jen málo společného s tím horkém a hodně společného se vším ostatním. Začneme třeba tátou. Možná bych to měl vysvětlit. Víte, můj otec (schválně říkám otec) tu bydlí. Ne že bych ho neměl rád. Ne. Jak můžete mít neradi někoho ,koho jste ještě v životě nepotkali? A to jako vážně nikdy.

Arizona

28. září 2010 v 19:15 | Phoebe Esteban |  FF - Arizona
Aneb Phoebe začíná nový školní rok, novou školu - a novou FF. Autorem není nikdo jiný než Dom, který má na svědomí i OU.
Dlouho jsem přemýšlela nad názvem povídky, snažila jsem se vymyslet něco poetického, dokonalého atd...nakonec, protože myšlení bolí, jsem se rozhodla pro krycí název Arizona a třeba časem vymyslím něco lepší:-)

A teď něco k ději:
Roryho matka práve zemřela a hned po jejím pohřbu se mu obrátí svět vzhůru nohama, když se dozví, že se spojila s otcem, o kterém nikdy neslyšel. Teď je donucen žít v poušti s rodinou, kterou nezná, s otcem, kterého znát nechce  ještě ke všemu je Rory gay a nemá se s tím komu svěřit.  Rory si nakonec udělá přátele, pozná význam slova rodina a možná i zjistí, že ani v poušti nebude všechno tak hrozné.

Glosy

20. září 2010 v 9:08 | Phoebe Esteban |  Phoebe
Ráda bych zareagovala na komentáře, které se objevily zde a zde.

Zaprvé se nemusíte bát, já nic nekopíruju ani nekradu. Nikdy jsem oglosované povídky neprohlašovala za své, naopak, hned v úvodu o glosách jsem uvedla, že patří autorkám. Glosy jsou ale moje dílo a povídka autorky je vložena v podobě citací, což je regulérní postup.
Pokud autorka vážně chce, nedělá mi problém uvést i odkaz na původní dílo.

Autorku nikde osobně neurážím ani neponižuji.

Ano, taky dělám spoustu věcí, které mi tak úplně nejdou  - a každý má právo to okomentovat. Kupříkladu zkušený jezdec by se mi za mou jízdu na koni možná taky vysmál - a co? Vynadala bych mu za to?

Taky se mi hodně líbil zmínka o pokrytectví - autorka Lektvaru sama četla glosy u Červené a modré a nemyslím, že by to bylo proto, aby chudinky glosované autorky zuby nehty bránila.

"Když neumíte chápat slash, pak nechápu vás, proč ho řešíte." -> Tahle věta mě také pobavila. Volně přeloženo: Nelíbí se vám náš slash, tak tomu nerozumíte. A jestli je tohle vážně to nejlepší, co může česká fanfiction nabídnout, tak díky bohu za to, že já se pohybuju v té anglické. Tahle povídka podle mě NENÍ dobrá, ať už se jedná o příběh (Harry šuká se Snapem a na konci z toho mají oba děsné depky, vlastně ani nevím, proč se ta osoba jmenuje Snape, když se tak nechová) nebo o sexuální scény (já mám ráda realistično). Takže mám myslím naprosté právo říct, že se mi nelíbila - stejně jako máte vy právo říct, že se vám nelíbily mé glosy. A když už jsme u toho - ne, nikdo mě nenutí k vám chodit, ale vás taky nikdo nenutil chodit ke mně.

Ta poznámka o věku se mě taky nemůže dotknout - 13 už mi dávno bylo a možná z toho důvodu se přes to dokážu přenést a nebudu se hned urážet.

Ale fajn. Nebudu tu dělat zbytečné drama, upřímně - nechci ublížit zbytku blogu. Glosy jsou dnešním dnem staženy a v průběhu týdne budou přesunuty na jinou stránku, která nebude blog. cz, kterým se tu oháníte.
Ráda bych tímto tuto kapitolu uzavřela.

Poznámka pro ty "méně inteligentní" čtenáře, kterým se snad moje glosy náhodou líbily: nebojte se, odkaz zde najdete. Kdo to číct nechce, tak sem chodit nemusí, nikdo ho přece nenutí.

A na závět: Falkiro, nemusíš mě zdravit slovy "dobrý den", v obou případech, kdy jsme se viděly, jsi mi tykala:-)

Epilog 8 - Konec

17. září 2010 v 22:32 | Phoebe Esteban |  FF - Ordinary us
Tak, milí čtenáři, shledáváme se (alespoň s těmi, kteří zůstali až do konce) u úplně poslední části OU.

S překladem jsem začala 13.5.2009, takže se jedná o dílo, které mi zabralo přes rok práce:-) A rozhodně mi přineslo... víc než většina ostatních překladů, především co se osobního života a výhružek ohrožení na zdraví z důvodu pomalého překladu týče.

Každopádně... pokud se vám dílo líbilo, chtěla bych poprosit i Vás, kteří obyčejně nekomentujete, aspoň o malou zprávičku - a především o reakci, jestli zde chcete vidět i další díla od stejného autora:-)


Epilog 8 - Překročení hranice 2/2

15. září 2010 v 11:50 | Phoebe Esteban |  FF - Ordinary us
Povzdychl jsem si a opřel jsem. Jen jsem zavrtěl hlavou a Jude se smál dál. Nějak jsem si dřív myslel, že až se konečně začneme bavit o sexu, bude v tom míň smíchu.

"Nemůžu uvěřit, že se mi zrovna teď směješ," zamumlal jsem a založil jsem si ruce na prsou. Místo odpovědi mi Jude položil ruku na stehno, připomenutí toho, že jsem pořád ještě od pasu dolů nahý a i díky té drobnosti mi najednou přišla celá situace ještě absurdnější.

"Nebuď naštvaný," prohlásil a rychle střízlivěl. "Já jen… proč bys měl poslouchat Taylora?" Znovu se zasmál a mně se trochu ulevilo, že Taylorův zásah ho spíš pobavil než naštval. "Promiň, Quinne…"

TRC - Příručka správného vztahu XI

10. září 2010 v 16:29 | Phoebe Esteban |  FF - CLAMP
Fandom: Tsubasa chronicle
Název: Příručka správného vztahu
Kapitola: XI - A kráva přeskočila měsíc
Autor: Mizu Tenshi
Rating: 15+
Varování:Žádné


Sekce 11: Ochrana a starostlivost

Když máte nějaký objekt zájmu, je velmi důležité chránit a starat se o něj/ji/to. Nejen že vám to přinese plusové body, navíc to zvýší vaši sebedůvěru, budete mít hezčí pokožku, lesklejší vlasy a co je nejdůležitější, nesloží vás to.


Lektvar 1

7. září 2010 v 17:52 | Phoebe Esteban |  Glosy
Tak konečně se ozýváme s novou glosou, tentokrát ve spojení s novou glosátorkou.
Fialová barvička jako vždy Phoebe, bílá Lady Shadow. (omlouvám se, zlato, vím, že jsi chtěla tyrkysovou, ale vzhledem k barvě písma, co tu mám, ty tvoje glosy vůbec nebyly poznat:-))

Poznámky: Jedna se o slash z HP, na dvojici Harry a... ale víte co, nechte se překvapit. Je to ale dost blbé a dost nechutné, obsahuje to scény, nad kterými jsem se slzami v očích mátila hlavou do zdi a přát si, abych měla halušky.

Kdy bude druhá kapitola, nevíme, poněvadž se to dá glosovat buď ve stavu naprosté zhulenosti nebo v rozespalosti v 5 ráno. No a vstávat se nám nechce a na trávu taky nemáme.


Epilog 8 - Překročení hranice 1/2

4. září 2010 v 9:39 | Phoebe Esteban |  FF - Ordinary us

Nevím, proč jsem na cestě k Judeovi cítil takovou úlevu. Přece jsem u mámy ničeho nedosáhl. Prostě jsme došli ke smíru, prostě ten problém budeme ignorovat. Čím víc jsem nad tím přemýšlel, tím víc mě to štvalo. Byl jsem hrozně vytočený. Zraněný. Pořád jsem měl v paměti její chování v posledních dnech a čekal jsem něco víc. Jasně, omluvila se, ale čím víc jsme se vzdaloval od domova, tím míň mi to stačilo. Tak proč jsem se smířil s tím, co jsem vlastně nechtěl? Kdo ví. Třeba mi ten smír dovoloval zůstat doma, se sestrou… a i s mámou. Třeba jsem i přes to všechno chtěl své problémy vyřešit. Vlastně jsem chtěl, aby mě přijala a chtěl jsem jí k tomu dát šanci. Teď mi budu muset stačit kompromis.