Návrat - 6

21. dubna 2009 v 10:44 | Phoebe Esteban |  Glosy
Znáte to, ne - další geniální kapitola geniální povídky, naštěstí je krátká - to je její jediná krása...Kapitola 6. - ZaHrádka a vylosování první zkoušky

Chvilku po rozhodnutí knížat ohledně poloupíra Darrena Shana se síň začala pozvolna vyprazdňovat. Nakonec zůstala na místě sedět jen Ariana a jeden ze tří knížat, jenž měl službu v síni - Mika.Nikdo to nečekal, pojďme udělat mexickou vlnu a jedno velké "Jůůů!"

Zvedl se ze svého místa, jakmile se zavřeli dveře za posledním upíremŽivotné dveře! To je... jako... setkat se starým přítelem! , a přešel k místu, kde seděla.

,, Já - chci se ti omluvit, neměl jsem….´´ chtěl doříct ale nedořekl, přerušila ho.Přerušila ho zbloudila čárka, která chtěla na své místo.
,,Neměl jsi co, <- to je ona! čárka! odsoudit mého bratra k těm prokletým zkouškám, při kterých může i zemřít,´´ řekla hlasem, z něhož kapal vztek.Z mého hlasu teď bude kapat čokoláda! Proč to nefunguje? O_O

,,Ani neví, co se stane, pokud neprojde, nebo při nich nezemře; neví, že ho odvedou do síně smrti a spustí ho na ty zpropadené kůly.´´Holka, asi je to rouhání, ale mě přijdou moje hodiny fyziky ještě o maličko horší než tebou popsané tresty...

Chtěl jí na to něco odpovědět, ale slova mu uvízla v hrdle, věděl, že ona má pravdu.Věděl, že Phoebe má pravdu a její fyzikářka je ďábel.

,,Víš, já myslela, že bych tvou nabídku k novému začátku přijala, jenže bude lepší počkat, až jak Darren zvládne zkoušky.´´Když zařve, tak se ožereme a dáme se dohromady - víš přece, jak se za bráchu stydím, viď..."

,, S tím souhlasím, ale měl by vědět, že má starší sestru,´´ odvážil se říct.Aby se měl taky za koho stydět?
,, Já vím, jenže není správná doba, abych mu to řekla, a doufám, že bude mít právo na přípravný odklad.´´Hele jak machruje odbornýma termínama!
,, Ano to právo mít bude, protože je mladý, takže ještě k odkladu mu ulehčíme i tím, že vyřadíme nějaké z těžších zkoušek.Jo, Mika byl určitě pro všemi deseti...v knize totiž - ale co se namáhám, tam nebyla ta slepice.

,, Tak dobrá Miko, měla bych už jít,´´ řekla, ale než odešla, přešla k němu a dala mu polibek, jenž působil jen jako lehké otření motýlích křídel.Na něj zafuněla, to je jasný, já se vyznám...

Ještě několik minut zíral na dveře do a ze síně, jimiž odešla, jenže pak si povzdychl a vrátil se na své místo.

Ariana procházela chodbami a došla až do síně Chledona Lurta, kde zrovna Darrenovi vysvětlovali Kurda s Gavnerem, co se stane, pokud při zkouškách nezemře.Když nezemře, tak by třeba taky mohl přežít, nebo mi zase něco uniká?

K večeru šlo několik upírů do knížecí síně, aby si Darren vylosoval svou první zkoušku.To byl rychlý přesun v ději...

Strážný zatřásl váčkem a Darren vsunul ruku dovnitř a potom vytáhl jednu ze zkoušek.

,,Číslo čtrnáct,´´ řekl jeden ze strážných a dodal nahlas: ,,Vodní bludiště.´´Néééé, další přepisction néééé...

Ariana se po tomto usmála - na začátek to byla jedna z lehkých zkoušek.Po čomto? to zní jak indiánština! 8-)
Poté odešla spolu s několika upíry, kromě generálů, ze síně a vydala se do svého pokoje doufajíc, že Darren u zkoušky nebude zmatkovat, aby se neutopil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lakejja Lakejja | Web | 22. dubna 2009 v 10:04 | Reagovat

mě to nepřipomíná indiánštinu, ale načančané afričanče (viz Nohavicova písnička pro děti...jméno si nepamatuju)

2 Jaga Jaga | 18. května 2010 v 22:00 | Reagovat

zafuněla na něj :D :D chudáček :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama