Návrat - 10

29. dubna 2009 v 6:31 | Phoebe Esteban |  Glosy
Tak už mám zase sílu psát vtipné úvody...
... ale tahle povídka si je fakt nezaslouží. Předposlední kapitola, kde si můžete jako v zoo prohlédnout ukázkovkou Mařku a podivit se nad... "představivostí" některých lidí...Kapitola 10. - Boj a slib, že už nikdy nebudu psát debilní povídky


Svátek Nemrtvých, na který se těšili všichni upíři, měl nastat tuto noc a trvat tři dny.

Ariana se spolu s ostatními upíry shromáždila v jedné ze síní, v které měl Svátek začít.Tyto dvě věty jsou zatím na nejvyšší úrovni z celé povídky... asi ticho před bouří.

Jedině v tyto dny Svátku mohla knížata opouštět síň na vrcholku hory. A co teda dělal Mika předtím venku?!Podívala se směrem, kde stála knížata, a kývla hlavou na pozdrav Mikovi, jenž jí pozdrav opětoval, ale viděla ještě, jak naznačil hlavou, aby se podívala doleva, kdo tam je.Bubák!

Podívala se, jenže v tu chvíli by se v ní krve nedořezal, a ona se začala snažit, aby ji Darren neviděl.Měla zavřít oči a byla by přece neviditelná!

Od toho, kdy mu řekla pravdu, se oba tomu druhému vyhýbali a snažili se na sebe ani jednou nenarazit. Což se jim oběma do dneška dost dobře dařilo.Jo, já budu kráčet kudy chci a ty se můžeš plazit kanálama.

Povzdechla si a zamířila směrem k němu snažíc se, aby nebyla poznat a vidět její nervozita.Tak se mu chce vyhýbat, nechce vyhýbat...?

Vyšel jí vstříc a jakmile stáli vedle sebe, začali potichu a hlavně tak, aby se přes randál ostatních upírů slyšeli, mluvit.Tak potichu nebo tak, aby se slyšeli?

,,Darrene, já se omlouvám, měla jsem ti to říct hned a.…, " nedomluvila, neboť ji přerušil.Och, mé srdce se rozbušilo dojetím... jsem totiž dojetá...

,,To já se omlouvám, neměl jsem naléhat a snažit se získat tvou náklonnost sestřičko." Řekl a Ariana jasně slyšela v jeho hlase, jak moc toho lituje, a jakmile mu na to chtěla něco odpovědět, nemohla.Obejměte se, děti...

Oficiálně začínal Svátek Nemrtvých a knížata pronášela svou řeč. Jakmile skončila, upíři se rozeběhli jako divocí do všech tří siní her, kde začali hry.

Mnoho z nich ovšem začalo zápasit ještě před síněmi a rozumnější upíři je od sebe odtrhávali.Určitě JEN zápasili...? O:-)

Ariana se rozhlížela, jestli někde nezahlédne Miku, a po chvilce ho konečně uviděla. Šel směrem do jedné ze tří síní. Odpojila se od Darrena a vydala se za Mikou.Taky s ním chtěla "zápasit"? Miko, zdrhej!

Přišla do síně akorát, aby viděla, že jde na kladiny proti jednomu upírovi. Sledovala jeho boj a stejně jako většina upírů věděla velmi dobře, že Mika vyhraje.Jo, Mika je totiž Arra v... chtěla jsem říct v kalhotách, ale Arra je podstatně mužnější než on...

Když boj skončil, oba upíři chtěli jít z kladin dolů, když si Mika všiml Ariany. Ta okamžitě zamířila k východu, věděla, co bude následovat; a to velice dobře.Ona neprzní Kurdu? Promiň, Miko, ale mám radost!

Nestihla být ale rychlejší než Mika. Zřetelně slyšela jeho slova, když říkal, že pokud ho vyzve nějaká upírka a on prohraje, bude si moct ta, jež ho porazí, cokoli přát, a pokud on vyhraje, ta upírka ho musí políbit před celým klanem. Měla ho vyzvat Arra a on by jí pak musel čistit pokoj kartáčkem na zuby... nebo třeba Kurda, uíprka to není, ale... ale... prostě promiň, Kurdie.

,,Ať mi Charna střeva sežere,"To si vymyslela autorka nebo je to ofic překlad?! zaklela a otočila se, přičemž si do ruky cestou vzala nějakou hůl a vyrazila směrem ke kladinám.

Před očima se jí stmívalo, ale ona chtěla Miku porazit a věděla sama proč.Bude bojovat poslepu a stejně vyhraje, že? Chtěla mu dokázat, že jako jeho družka má právo bojovat a nestát stranou od bitev; a taky z osobního důvodu se s ním chtěla utkat, protože nechtěla, aby ho před klanem líbala nějaká jiná upírka, pokud on vyhraje.Měla poslat tu Arru, ta by ho zdrtila.

Proklestila si cestu davem přihlížejících a vyskočila na kladiny. Mika se jí podíval na krátkou chvíli do očí, aby se ujistil, že Ariana vidí, jenže potichu zaklel.A je to tady... chvilka napětí...

Její pohled směřoval úplně jinam. Poznal, že ona nevidí. Tak co tam leze, káča?Doufal, že na kladiny proti němu nepůjde ona, jenže tak nějak věděl, že ona to dělá, aby nejen jemu, ale i sobě ukázala, že za něco stojí.Když to věděl... proč to říkal? Mikoušku, PROČ?! V té Hoře je odhadem tak pět upírek, tak proč… ale, proč si vůbec vedám tlak…?

Rozběhla se a holí mu mířila na hlavu. Jak věděla, kde má hlavu?Uhnul a oplatil jí ránu. Ani jeden nevnímal moře upířích hlav pod nimi, soustředili se jen na toho druhého, bez přerušení.

Když se k sobě znovu jedním výpadem dostali, Mika se rychle, aby si toho nikdo nevšiml, zeptal:,,Proč si chceš něco dokazovat, víš, že mě nic dokazovat nemusíš.""já vím, že jsi blbá a neschopná... tedy, úžasná Mary sue chtěl jsem říct..."

,,Tobě ne, ale sobě to musím dokázat," "Mám pocit, že Kurda začal bý hezčí než já...a ještě porazil Arru, taková ostuda!"odsekla a soustředila se na další výpad, odrazila jeho ránu, jež jen o kousek minula pravou nohu.

Oplatila mu tím, že se snažila zatlačit ho svými úhybnými manévry, a tím, že mu mířila na nohy, ruce a mnohokrát i na hlavu do obranného postavení, aby nemohl oplácet rány.Miko... jakto že nedokážeš porazit slepou upírku?!

Nakonec se jí to podařilo jedním velmi dobrým manévrem. Zabočila na pravou stranu a chvilku to vypadalo, jakoby ztratila rovnováhu. Mika téhle šance využil, jenže nepočítal s tím, že přeskočí na vedlejší kladinu a zasáhne ho do paty, čímž ho do obranné pozice skoro dostane.Já to říkala! Já to říkala!

Jenže než se stihl vzpamatovat, tak ho ještě praštila holí. Ke všemu ho ještě jedním šikovným podstrčením hole shodila z kladin.A výhra - vytetujeme ti na čelo velký růžový nápis "Mery Sjů"

,,Co si budeš přát?," otázal se, jakmile byla dole."Umeješ Vanchu."
,,To, co si říkal ty, když vyhraješ." Odpověděla a sladce se usmála."Jedovatý úsměv...
,,Tak dobrá," řekl a usmál se.Koutky se mu stáhly do bolestné křeči...

Všechny tři večery se konal ples. Ariana vždy tančila buď s Mikou, nebo zkoušela tančit s Darrenem se slovy, že by se mu to mohlo jednou hodit.Nikdo jiný s ní totiž tančit nechtěl. Blbost prý údajně není nakažlivá, ale co kdyby...

Nadešel poslední večer a Mika musel splnit to, co slíbil. Postavil se před celým klanem a řekl:,, Jedné upírce jsem dal slib a ten musím splnit před celým klanem."Kdyby teda chtěl někdo mě takhle trapně olizovat před celým klanem, dostane pěstí... asi nejsem romantik, co...?

Ariana k němu přešla, když jí kývnutím naznačil, aby předstoupila.To je jak nějaký obřad...
Celý klan byl velmi překvapen, že tento slib dal kníže své bývalé družce, a mnohem vykulenější byli, když jí Mika před celým klanem políbil.A pak se všichni pozvraceli...

V tu chvíli začali všichni pískat a radovat se, už dlouhou dobu věděli, že se kníže a jeho bývalá družka k sobě vrátili. Takový bulvár... asi čtou bulvární plátek Šíp! Jen čekali na nějaký důkaz a ten se jim teď dostal.

Nejšťastnější z upírů byl Darren, byl šťastný z toho, že jeho sestra má druha, kterému může věřit, i když ho on sám nemusí.To byla zase stylistická perla nakonec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | E-mail | Web | 29. dubna 2009 v 6:50 | Reagovat

:ROFL: Boj na kladinách byla jedna velká perla. Jeden ho ani nemusel dočítat, protože už od začátku bylo jasné, kdo vyhraje. :D Ariana je vážně "machr". Takhle poslepu vyhrát, to se jen tak nevidí.

2 Kájula Kájula | Web | 29. dubna 2009 v 9:22 | Reagovat

*svíjí se v křeči*
Tohle se ani nijak rozumně okomentovat nedá. Upíří telenovela s Mery Sjů v čele. *rofl*

Tvé komentíky jsou nej! Těším se na další, už poslední? *rozbrečela se* Perlorodčino veledělo. :o)

3 Wontik Wontik | 29. dubna 2009 v 17:49 | Reagovat

JAKÝ to má smysl? :D Já vám nevím, ale divila bych se kdyby každý netrpělivě čekal na důkazy o tom, že se jejich Kníže vrátil k bývalé družce :D

4 Larissa Larissa | 29. dubna 2009 v 18:09 | Reagovat

Panebože, chudáci knížata! V podání autorky to vyznělo, jako by těch dvanáct let byly zamčeni v knížecí síni (která je tak dramaticky na špičce hory)a na svátky je blahosklonně vypustily ,aby se nadýchali čerstvého vzduchu =)
A taky by mě vcelku zajímalo, jak by mohl Mika poznat jestli Ariana vidí či nevidí...To má jako mezi očima on/off tlačítko?...asi jsem natvrdlejší než jsem si myslela...
Ps:Jak si napsala to o tom bulváru Šíp...hned jsem si představovala Šípa, který přes den pobíhá s foťákem po hoře a v noci nad světlem svíčky sesmoluje ty nejžhavější drby...i když, s tím foťákem by se mu to asi nevyplatilo ;-)

5 Lakejja Lakejja | Web | 29. dubna 2009 v 18:14 | Reagovat

Všichni asi byli v napětí, jestli se Mikova lobotomie zdařilo nebo ne :-D myslím, že výsledek se dá odhadnout dle toho, jakou má družku :D

6 bábinka bábinka | 19. května 2010 v 20:53 | Reagovat

Sakra, jak se jí mohlo stmívat před očima, když byla slepá? Já v tom mám ňákej zmatek. Fakt by mě zajímalo, jak to myslela.
ale jinak :D prej umeješ Vanchu.. :D :D chci vidět, jak by se na to tvářila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama