Arra6

20. března 2009 v 12:09 | Phoebe Esteban |  Glosy
Pokorně přiznávám, trochu slabší kapitola, ale ne každý den je posvícení, že...
Na druhou stranu... boule to jistí:-PArra se celá zpocená probudila.Nejlevnější trik, co znám. Tenhle sen se jí zdál už počtvrté, za tuhle noc. Asi před třemi hodinami ukončila trénink s Vanezem a Gavnerem, který už zkoušku jednou absolvoval a tek se s ní mohl podělit o své zkušenosti.Za tři hodiny se jí ten sen stačil zdát čtyřikrát...?
Pořád měla na týlu obrovskou bouli, kterou si udělala v umělém bludišti,protože to Vanez nevydržel, dal jí facku a ona druhou vzala o zeď.. Protože věděla, že už neusne, šla za Vanezem, že půjde ještě trénovat. Ale pak si vzpomněla na minulý trénink.......a nechtěla dostat další.
*
"Budeš se trénovat ve vodním bludišti.To abych tě mohl ještě cestou utopit. K Bludišti v síni smrti teď nemáme přístup." Říkal Vanez Aře když stáli před bludištěm, které se rozprostíralo po celé síni.
"A jak mě na tohle chceš natrénovat? Tam si asi těžko budu zapamatovávat znamení po zdech, když tam vidim leda velký-" říkala něco Arra, ale Vamez jí přerušilBacha, teď se Arra začala blížit ke své knižní předloze! "Nech mě domluvit, na tohle se nedá moc natrénovat, ale přece jenom by něco šlo. Většina Upírů tenhle způsob nezná, ale jeden tenhle způsob zkusil." Najednou se ve Vanezově tváři objevil výraz naděje. " A kdo to byl? A co je to za způsob?" Dychtivě se ptala Arra.
"Byl to Larten, kdo na tenhle způsob přišel.Co to bylo za způsob? Naučil se svítit očima? A díky němu tenhle úkol udělal i Gavner Zurč." Arra se tázavě podívala na Gavnera a ten jí přikývl. Když tam stojí taky, proč neodpověděl hned na začátku?" A co je ten způsob?" Znovu se ptala Arra"A pro jistotu přidala ještě jedny uvozovky, aby jí určitě vnímal.
Vanez jí ho začal pozvolna vysvětlovatrychleji by ho nepochopila a Aře to pořád přišlo nesmyslnější a nesmyslnější.Dozví se i ubohý čtenář, co to teda bylo zač...?
"Ale vždyť to se ndá udělat!! Je to holé šílenství!!!" Rozkřikla se Arra.Žádný způsob neexistuje, my se tě jenom chceme zbavit...
"Šílenství to jistě je, je k tomu potřeba hodně Upířího štěstí, ale když se to podaří, výhra je jistá."Můžu si tipnout? Ařře se to "úplnou náhodou" povede...
*
Arra stála proti zdi a mnula si bouli na hlavě. Jo TOHLE je ten způsob? Přesvědčit pavouky, že jsem mentál?"Kdy už to skončí?" Nemohla myslet na nic jiného.
"Tak běž!!!" Křikl na ni Vanez. Rozeběhla se hlavou proti zdi z kamene, ve které byla vydřena pořádná díra.Tohle nemá cenu glosovat, tupě zírám na zářící obrazovku před sebou a nevěřím.
Arra tvrdě narazila hlavou do zdi. Zeď se otřásla, ale třásla se nějak více než předtím.Jasně, jen jí vymlaťte mozek.
"UTEČ OD TÝ ZDI, SAKRA!!!" Ječel Vanez. Upírka vrávoravě odběhla od zdi, která se zřítila.Jo ták, seskakovat z hory povolený není, ale probourat zdi určitě jo...
"No Super!! Už ti to de. Většina Upírů, kteří tenhle způsob zkoušeli dostala otřes mozku už při tréninku, ale ty si to zvládla bravůrně!!"Ty totiž nemáš nic, co by se ti mohlo otřást.
Povzbudivě se na ní usmál, ale Arra mu úsměv neopětovala, ale zařvala na něj to nejsprostší slovo co uměla a v duchu ho proklínala za to, že jí o tomhle způsobu vůbec řekl.A jaké to bylo? ráda bych se poučila...8)
*
Při vzpomínce na to jí boule znovu rozbolela. Vyšla ven ze svého pokoje aby zašla za Sebou pro nějakou mast na bouli.Mast na naraženiny by jí totiž na nic nebyla, musela mít jen mast na bouli.
Cestou ke skladům nikoho nepotkala, což jí přišlo divné.Všechny sežral ten obří pavouk. Když přišla ke skladu, ani žádný strážný u něj nestál. To bylo ještě divnější. Zjistila, že sklad je zamčený.Čekám perlu.
"Ale sklad se přece nikdy nezamykal" Pomyslela si Arra" Tady něco nehraje..."
Arra prozkoumávala celou Horu, ale nikoho nenašla.Jistě, Arra je vyvolená, zachrání celý upíří rod...Larra Croft a její boule...
"Kde ste všichni!!! Vylezte! Tohle je vážně debilní hra! "Jistě, celá Hora si z tebe chtěla vystřelit.
Přišla do knížecí síně. Ani tam nebyli žádní stráže.
Přišla až k obřímu dómu. Přiložila ruce na dveře, ale ihned ucukla. Dveře byly rozžhavené do běla.Upíři si dělali táborák.
Vůbec nevěděla, co má dělat. Teď už snad zbývalo jen jedno řešení.
Běžela do síně smrti. Ta jako jediná nebyla zamčená. Otevřela a naskytl se jí strašný pohled........Uprostřed síně stál tenhle autor s tužkou v jedné ruce, papírem v ruce druhé a na telefonu měl perlorodku, která s ním dávala dohromady další povídku...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lakejja Lakejja | Web | 20. března 2009 v 18:13 | Reagovat

jsme si jistí, že to na telefonu byla perlorodka? :-D Chtěla bych občas vidět, Phoebe, jak se tváříš, když narazíš na nějakou pasáž, která je glosou sama o sobě :-D dle tvých poznámek asi pláčeš (otázka zní: smíchy, nebou zoufalstvím?) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama