Arra11

30. března 2009 v 15:39 | Phoebe Esteban |  Glosy
Slavnotstně a s bolestí v srdci dokončuji veledílo o největší Upírce (s velkým U) všch dob, odvážné Ařřa Lařře Kroft...


Upír otevřel oči a ihned ho slepilo oslňující světlo."To světlo dneska nějak lepí..." Radši oči přivřel, aby si mohl přivykat světlu postupně.
Vážně už umřel? Vzpomněl si na kůly, které viděl a na mrtvé Vampýry. Nepřežil to někdo z jeho přátel? Zemřel Darren nebo Arra. Nebo možná i Vandža? A všiml si někdo Steva s Gannenem a chytili je? A kam se najednou vytratil O.Sudd?Já nechci vysvětlení, smiřme se s tím, že je celá Hora mrtvá, aby autor nemohl psát další perly.
Jeho hlava byla plna otázek, na které si nedokázal odpovědět. A dozví se vlastně někdy odpovědi na tyhle otázky?Doufám, že ne. A naplní se hrozba Pána Vampýru? Vymítí Vampýři doopravdy Upíry, nebo to byla jen povídačka, kterou si O.Sudd vymyslel, aby zasel nenávist mezi dva klany?
Tak takhle to vypadá v ráji? Nebo že by byl pod Rájem? Tolik světla? Naprosté ticho všude kolem, až na kroky, které byly slyšet blíž a blíž. Když tam byly kroky. Nebylo tam ticho. Jasné jak facka.Moment.....KROKY? Kde by se tu vzaly kroky? Kdo to bude? Osmond Sudd, nebo samtoná smrt? A nebo že by......
"Lartene!!! No konečně Už sme mysleli, že se neprobudíš!!!" ozval se ženský najednou výkřik štěstí.No ještě že se neovzal rozkouskovaně, tolik štěstí najednou bych asi nepřežila...
"Cože?" nezmohl se na nic jiného Larten. Teď už otevřel oči úplně a zjistil, že sedí ve spoře osvětlené komůrce, ve které byla pouze jedna pochodeň a dvě lůžka.A ode dneška, Lartene, budeš žít život jeptišky…
"Kde to sem?" zoufale a bolestně se zeptal. Si v Upíří hoře, Lartene! Ty žiješ!! Nezemřel si!!! Zachránil tě-"Autor pro zmatení nepřítele vynechal jedny uvozovky.
Víc už Larten nestačil postřehnout, protože znovu upadl do bezvědomí.Pro jistotu, aby z něj nepadaly další perly.
Probudil se znovu, asi po 10 minutách. Ležel v té samé místnosti a kolem něj stálo několik postav. Rozeznával pouze vlasy. Těch postav bylo 5. Rozeznal pouze zelené dlouhé vlasy, potom šedivý zjizvený obličej a prý že jen vlasy... se zelenými oči když zelenými, tak očmi, ne? 8) a pak už poznal i Sebu Nila, který měl obrovský krvavý šrám nad okem, Darrena, který měl useknuté dva palce a byl samá modřina a Arru, která měla obě ruce v obvazech.Mumie se vrací.
"Jak to, že sem to přežil? Já sem se nenapíchl na kůly?" zeptal se zmateně Larten.Tyhle otázky miluju.
"Ne, nenapíchl!! Zachránil tě tady mladý pan Shan. Na poslední chvíli, když už si padal a byl si v bezvědomí ses zachytil svým pláštěm o roh jámy.Plášť se napjal a jako pružina tě vymrštil zase zpátky. A když už se ti plášť trhal, všiml si tě Darren a utrhnul ho úplně skočil po tobě. Na poslední chvíli tě zachytil." Vysvětloval Vandža s úsměvem na tváři.
"Ale bylo to jen tak tak." usmál se Darren.
"A co Steve a Gannen?" zeptal se ještě Larten.
Vandžovi se po téhle otázce najednou objevil ve tváři bolestný výraz.To mu Larten šlápnul na nohu.
"Utekli. I s tím Glaldou. A cestou bohužel smrtelně zranili jednoho druha." Znovu se ujal slova Seba a poslední větu dokončil smutným tónem.První dvě věty povídal vesele.
"Cože? Kdo to byl?" ptal se zoufale.Protože mám dobrou představivost, domýšlím, že s ptal Larten.
Všichni se smutně podívali na druhé lůžko vedle Lartena. Až teď si všiml, že je obsazené.Doteď měl zamlžené vidění. Ležela tam mohutná postava s vyholenou hlavou a s tetováním šípů nad uchem.
"Šípe!!! To ne!!!" zařval Larten!!Larten zařval? To jako infarkt...?
"Zatím ještě žije...... ale bohužel, je to smrtelné............" dokončil Vandža.
*
Všichni Upíři z hory se shromáždili na pohřbu Upírů, mezi nimiž byl i Vanez, Paris, Šíp..............Ano. Byli to upíři s velkým U.
Strážci krve dokončili obřad a spálily mrtvéStrážci krve jsou asi hermafroditi - mění si shodu s přísudkem dle nálady.. Všichni v síni buďto brečeli, nebo měli na krajíčku.Bylo to opravdu dojemné. Harkat se objímal s Darrenem, Larten utěšoval Arru, Kurda se schoulil ke Stevovi... dobře, vracím se zpět na zem.
Nejvíc ale brečel Larten, od kterého by to nikdo nečekal. Truchlil nad mrtvým Vanezem a vzplála v něm nenávist ke Stevovi Leonardovi.Až teď?
Jednou tě zabiju Steve leonarde! Zatím ti budu říkat leoparde s malým L, abych se pomstil.Sliby se protnuly....... až tě příště potkám, zabiju tě!!!!!Tahle povídka...nemá pokráčko, že ne...?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | 30. března 2009 v 17:49 | Reagovat

Konec, konečně. *stírá slzu dojetí* :D Z celého srdce doufám, že tahle povídka pokračování opravdu, ale opravdu nemá. *při pomyšlení opaku jí vstávají vlasy hrůzou na hlavě* I když konec by hovořil o něčem jiném, ale buďme optimističtí a říkejme si, že konec dobrý, všechno dobré, a že co nás nezabije, to nás posílí a tak podobně. :D

Btw. už víš, koho si vezmeš na mušku příště? o:-) Osobně bych jeden tip měla. Mluvím o ty-víš-kom. :D

Už se těším na další glosy z tvé klávesnice. :-)

2 Lakejja Lakejja | Web | 30. března 2009 v 20:38 | Reagovat

Iáááá :-D Nejlepší glosátorský kousek nakonec :D řežu se tu tak, div mi netečou slzy po tvářích (a ne, smutkem z konce to fakt nebude) :-D Ty tvoje některé hlody Phoebe...jsou naprosto božské :-D )

A anooo...těšíme se na další glosátorské kousky (kouká kolem a říká si, kdopak asi bude další oběť ) :-D

3 kikča kikča | 8. února 2010 v 22:06 | Reagovat

na to abych brečela na mrtvými !Upíry! se moc směju =D

4 Ťuhýk Ťuhýk | 9. dubna 2010 v 6:25 | Reagovat

Strážci krve jsou hermafroditi... Tak to mě dostalo... :-D *nemůže dýchat smíchy*

5 Fao Nekare Fao Nekare | Web | 14. dubna 2012 v 22:17 | Reagovat

No to teda vskutku doufám, že nemá pokráčko :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama