DS - Povídání o Mary Sue

11. ledna 2009 v 17:30 | Phoebe Esteban |  FF - By Phoebe
Fandom: DS
Název: Povídání o MS
Autor: Phoebe Esteban Rating:
PG-13
Varování: Doporučuji přečíst všem tzačínajícím pisatelům
Poznámka: Poněkud recesistická povídka, reakce na fenomén MS. Phoebe si povídá s Kurdou a Mikou o přemnožených vetřelcích. Některé postavy se občas chovají trochu OC (out of character), ale to se snad dá povídce podobného rázu odpustit;-)Do Knížecí síně vletěl Kurda jako blonďatá vichřice, o krok se vrátil, protože si přiskřípnul plášť do dveří, a rychlostí blesku pokračoval dál.

"Stalo se něco?" ozvalo se z jednoho z trůnů. Kurda se naštvaně podíval na Phoebe, která se rozvalovala na jednom trůně, a zašklebil se na ni.

"Stalo? Jistě že stalo," povzdychl si a padnul na jeden trůn. Zároveň doufal, že Šíp nepřijde, protože tohle byl jeho trůn a on by nerad dostal jednu Šípovskou doživotní."Nejen že nejsem nejkrásnější v Hoře, už nejsem ani v první padesátce!"

"Jo," kývla Phoebe," slyšela jsem, že se tu poslední dobou nějak přemnožily…"

"Zase pavouci?" zeptal se podezíravě Mika - právě vešel do Síně a slyšel jen poslední větu.

"Kdyby pavouci," mávla Phoebe rukou - jak si oba pánové všimli, držela v ní vějíř. "Pavouci jsou proti těmhle plyšoví mazlíci."

Mika bouřlivě zareagoval pozvednutím jednoho obočí.

"Mluvím o Mary Sue," objasnila mu to Phoebe.

"Počkej… tomyslíš ty děsně krásné bytosti, co se nám tu potulují…?" ujišťoval se Mika.

"Jistě, poznáš je snadno," dala se do vysvětlování Phoebe. "První si na nich častokrát všimneš očí - mají je hluboké, záhadné a děsně tajemné, a věršinou jim ladí s vlasy i bez kontaktních čoček. Když už jsme u vlasů, to je chlouba, opakuji chlouba každé MS. Vlastně se jedná o nadýchanou zářivou hřívu - docela by mě zajímalo, jak to zvládají bez všech těch kondicionérů a regeneračních balzámů, co v Hoře mně osobně tak chybí. Já kdybych ob den nestrčila hlavu pod vodopád, tak budu vypadat jako po návratu z návštěvy u Murlougha, ale ony ne - očividně si myjí vlasy tak jednou za měsíc, bez šamponu, a stejně vypadají takhle. Já to nechápu.

Taky je identifikuješ podle barvy vlasů - buď černá jako temnota a hluboká noc, nebo blonďatá jako tekuté zlato, nebo měděná (nikdy ne zrzavá!) jako zapadající slunce. Brunety se moc často nevyskytují, poněvadž a protože se na ně blbě vymýšlí takováhle debilní přirovnání.

Tvář mají andělskou, bez jediné chybičky, občas jen s nějakou děsně "cool" jizvou z nějakého děsně důležitého boje. O postavě ani nemluvím, Bárbí před nimi bledne závistí. A ještě ke všemu si každý večer určitě holí nohy v té ledárně, aby byly dokonalé," dodala a nenápadně si stáhla kalhoty až pod kotníky. "A samozřejmě - i jejich oblečení je dokonalé. Z nejjemnější kůže, perfektně sladěné… Jeden by řekl, že máme v Hoře Versaceho a ani o tom nevíme."

"To bylo vyčerpávající," poznamenal Mika, teď už ze svého trůnu, kam se během toho proslovu posadil.

"V podstatě jsou si všechny podobné," pokrčila rameny Phoebe.

"Jenom má každá jiné, pěkně debilní jméno," prohlásil Kurda.

"No jasně," zasmála se Phoebe. "Normální jméno jí totiž nikdy není dobré, tak má nějaké děsně složité a exotické. Popřípadě takové, které plně vystihuje její povahu. A ve většině případech ani neumí své vlastní jméno skloňovat. Ať si příště říká třeba Pepinda, to se jí bude skloňovat dobře."

"Na to bych nesázel, o jejich iq nemám zrovna nejlepší mínění," zamumlal Mika.

"Ale ony o tom svém ano," zareagovala Phoebe. "To nevíš, že ony všechno vědí nejlíp? A jak nás všechny stírají svým oslnivým humorem, ostrým jak břitva? Chudák Kurda proti nim vypadá jako školák, co každý ročník opakuje třikrát, a Vanezův humor zní jako naprosto trapné vtipy."

"A nejdivnější na tom je, že je mají všichni očividně rádi," ozval se Kurda. "Já teda nevím, ale mě takováhle "stvoření" odpuzují… člověk bez chyby prostě není člověk…"

"Ale ony chyby mají," prohlásila upírka zasvěceně. "Jenže nějaké děsně krásné, které z neznámých důvodů nikomu nevadí, třeba roztomilá tvrdohlavost - kdybych si já pořád tak dupala nožkou jako ony - pečlivě oholenou a hedvábnou nožkou - tak se mnou při první příležitosti Šíp prorazí střechu. Nebo sladká naivita, jeden by skoro čekal, že už je dávno nměkdo využije a odkopne, popřípadě uškrtí, ale ne, všichni tu naivitu obdivují. Asi se nám něco dostalo do vody. Já říkala, ať si na ty houbičky dávají pozor…

Taky nezapomínejme na tragickou minulost - mají za sebou fakt strašné dětství, kdy se s nimi nikdo nechtěl bavit - ty děti měly totiž rozum. Nebo jim zemřeli rodiče - asi spáchali sebevraždu, když zjistili, jaká se jim narodila hrůza. Nebo je někdo znásilnil - a stejně jim to nebrání vyspat se se svým idolem na první schůzce. Popřípadě je rodiče týrali, ale očividně to nedotáhli do konce."

"Když jsi takové odbornice - nevíš, proč mají všechny chorobnou představu, že je do nich některý z nás bláznivě zamilovaný?" optal se Mika.

"Hele, to jsem ještě tak úplně nezjistila, ale prostě to tak je. A co víc, zamilovávají se do nich jen krásní a důležití upíři. Podívej se na sebe - když zahouříš touhou po nějaké z nich, obvykle padne ta tvá kamenná tvář, a je z tebe sentimentální blbeček. Z Vaneze je zase pozorný romantik a z Vanchy… no, Vancha se asi ani kvůli nim neumyje, dobře, tak bujnou přestavivost ještě nemají."

"Mě taky započítávají…?" ozval se Kurda.

"Ne, zlato, ty jsi můj, a co Phoebe zchvátí, to už nenavrátí.," prohlásila upírka. "No prostě a jednoduše - ty určitě taky přijdeš na řadu, takové štěstí mít nemůžeš.

Když už jsme to tak nakousli… všimněte si, že jsou skvělí přátelé se všemi populárními upíry, a nepřátelé těch nepopulárních. Plus jsou taky příbuzní svých nejoblíbenějších. Rodí se nám tu taková telenovela…"


Kurda s Mikou se po sobě podívali a Kurda se rozhodl zeptat se na to, co je oba nahlodávalo už od začátku. "Ty, Phoebe… na co máš ten vějíř…?"

"To jsem ukradla jedné z nich," prohlásila bez většího zájmu. "Taky taková malá specialitka, strašně rády si dávají cool japonská jména nebo aspoň umí nějaké to japonské bojové umění… vliv náctiletách anime "Fanynek", řekla bych. Většina takových by ovšem nepochopila ani systém kanji, takže by své jméno neuměla napsat."

"Jenže jak se jich zbavit?" ozval se Mika. "Shodíme je do řeky - vyplavají, obživnou
a vrátí se. Hodíme je na kůly - obživnou a vrátí se. Dáme jim sníst večeři, co uvařil Kurda - obž-"

"Kluci, neperte se," povzdychla si Phoebe při pohledu na dva upíry na zemi. "Neznáte základní slashová pravidla? Víte, co podle nich přichází po boji dvou bišíků? Sex."

Ještě neviděla, aby byli dva upíři od sebe tak rychle.

"No, tak co teda…?" zeptal se Kurda, když se opět vyškrábal na vypůjčený trůn.

" Já bych řekla, že tady by pomohla četa vycvičených beta-readerů se silným žaludkem. Jenže ti se shání celkem špatně - většinou je totiž tvoří stejná stvoření, která postavu vychválí až do nebes.

Ne, krok číslo jedna - Mary-Sue i její majitelka by měly začít tím, že se naučí, co to je kniha. Co to je kvalitní kniha. Co takhle ten "divný časopis s tvrdýma deskama" občas otevřít, přečíst a podívat se, jak se to dělat má? Neříkejte mi, že po takové padesátce fakt dobrých knih se majitelka aspoň trochu nezamyslí…?"

"No jo, jenže vysvětli jim to… vždycky budou stát při sobě a tvrdit, jak je jejich postava bezvadná, a na rady zkušenějších nebudou brát ohled."

"To je ono," povzdychla si už po xté Phoebe. "Kdyby se obrátili na někoho zkušenějšího, jsem si jistá, že by jim pomoc neodmítnul, ale to ony ne. Anebo se obrátí, ale na vytknutí chyb se jen urazí a stejně je neupraví.

Tak nám nezbývá nic jiného, než si jich nevšímat a držet při sobě taky."

Mika se zvednul. "Děkuju za vyčeprávající přednášku… mám volný večer, asi půjdu shodit pár takových do řeky… zítra je tu máme zpátky, ale stejně je to vysoce uspokojující."

Kurda s Phoebe se na sebe po jeho odchodu podívali. "Ty tu musíš zůstat?" zeptal se Kurda jen tak řečnicky. Phoebe kývla.

"Fajn, tak ti aspoň uvařím večeři," řekl blonďatý upír a zvedl se k odchodu.

"Kurdo," zavolal na něj nevinný hlásek. "Víš, já Mary sue nejsem - a asi po tom neobživnu…"

Následně se ozvalo plesknutí a Phoebe se otočila směrem, ze kterého přišel pohlavek. "Hej, kníže se nebije!"

Kurda se rádoby překvapeně podíval na svou ruku."Hmm, vyletěla úplně sama…"


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elie.777 Elie.777 | Web | 14. ledna 2009 v 21:28 | Reagovat

Tak ten konec byl fakt dobrý:

Následně se ozvalo plesknutí a Phoebe se otočila směrem, ze kterého přišel pohlavek. "Hej, kníže se nebije!"

Kurda se rádoby překvapeně podíval na svou ruku."Hmm, vyletěla úplně sama…"

2 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | 19. ledna 2009 v 17:04 | Reagovat

:ROFL: :ROFL: :ROFL: a ještě jednou :ROFL: Tomu říkám ventilace namířená tím správným směrem. :D

Takhle skvěle jsem se naposledy pobavila na fórku; ba ne, tohle bylo mnohem mnohem lepší než to fórkovské pobavení. :o)

3 ...Kristie... ...Kristie... | Web | 31. ledna 2009 v 19:05 | Reagovat

úžasné...xD

4 Lakejja Lakejja | Web | 6. července 2009 v 22:57 | Reagovat

wow.... tohle jsem měla vidět před pul rokem, kdy jsem se zoufale snažila zjitit, co je to Marry Sue :-D

Jinak já se taky hlásím že bych chtěla pomoc od zkušenějšího :o)

5 Seletryth Seletryth | 2. září 2011 v 14:53 | Reagovat

Mika, nezabudni im priviazať na nohu stavebný panel. To sa môžu ešte nejaký ten deň zdržať ^^
Perfektný článok... Už som ho raz čítala, no až teraz nechávam komentár...Kedysi som sama písala MS - a teraz sa div neprežehnávam, keď to čítam xD

6 MD. MD. | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 20:47 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

7 Pouli Pouli | Web | 10. prosince 2011 v 16:13 | Reagovat

Skvěle vysvětleno, krásně se to četlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama