V - Nové učební metody

18. prosince 2008 v 20:04 | Phoebe Esteban |  FF - Blacková
Série: Blacková
Kapitola: 5. - Nové učební metody
Autor: Phoebe Esteban
Rating: Pro všechny věkové kategorie
Varování: A zase nic...

Poslední úplná dopsaná kapitola... šestou doplním a dám ji sem, pak můžu zveřejnit i kraťoučký bonus... jestli se ovšem dostanu i k dopsání dalších kapitol, toť ve hvězdách...

"Jé, pizza!" vyjekl Fred (George) a nacpal si čtvrtku do pusy, ale vzápětí se zatvářil zhnuseně. "Fůj, ančovičky!" řekl a vyplivl několik ančoviček směrem Harry. Teda - spíš směr Harryho dýňový džus. Ron si toho samozřejmě všiml, ale co by to byl za kamaráda, kdyby nenechal Harryho ochutnat cizokrajné chutě....


O kousek dál probíhala debata na úrovni.


"Snídání je ta činnost, to máš pravdu...ale tomuhle se říká SNÍDANĚ!" Phoebe už nemohla dál. Juan nějak nepřekousl, že když tomu jídlu, co se snídá, se neřiká snídání."Tak si tomu řikej,jak chceš!" prskla a vrátila se k mandarince. Až moc razantně do ní šťouchla, neboť mandarinka vystříkla přímo Hermioně na knihu z knihovny, která, jakožto správně očarovaná proti zničení. se vznesla a začla Hermionu mlátit do hlavy.


Tyhlety snídaně, to je vždycky zážitek....

------------------------------------------------


"Dobré ráno!" řekla vesele profesorka Stonová a posadila se do křesla za katedrou. Její úsměv trochu zkřečovatěl, když si uvědomila, že ty rozzářené zrzavé palice patří Fredovi a Georgovi, před kterými ji každý varoval. A ještě si dávej bacha na tu Blackovou, připomněla si rady zkušenějších kolegů.

Ta Blacková zrovna ohryzávala tužku a přemýšlela, komu by napsala. Posílání si vzkazů při hodinách byla jedna z jejích nejoblíbenějších činností. Zrovna se rozmýšlela - má pošťouchnout Juana nějakou slovní hříčkou, či urazit Freda a vysloužit si tím válku, a nebo poslat Georgovi ten novej vtip, co slyšela od Reginy?


"Tento rok bude velice náročný kvůli zkouškám NKÚ, které vás čekají. Musíme začít s opakováním hned od začátku," hlásila profesorka, rozhodnutá nenechat se přerušit nikym a ničim."Začneme od základů, které by se vám ovšem mohly hodit - Expelliarmus.. Rozdělte se prosím do dvojic -" a celou hodinu po sobě metejte kouzla, abych měla pokoj, pomyslela si zákeřně. "Jo a nějak odstěhujte ty lavice a židličky." Nechce se mi vytahovat hůlku...


Svého rozhodnutí litovala přesně 4 vteřiny poté, když Fred zařval,"Nálet na blby!" a hodil Georgovi židličku na nohu.


-------------------------------------------------


5 minut před koncem hodiny profesorka Stonová svého rozhodnutí litovala. Seděla ve svém kabinetě, kam utekla čtrt hodiny před zvoněním, a doufala, že za jejího nepobytu zůstaly v jednom celku aspoň zdi. No, kdyby se zbouraly, utěšovala se, hned by přilítl Kratiknot, kterej má třídu vedle, proč jsem propojila třídy. Mohla bych třeba říct, že je to nějaký nový způsob učení - návaznost předmětů?


Když utíkala, už byly vytlučená dvě okna, čtyři žáci ztratili hůlku a zoufale se plazili po kolenou ve snaze jí najít (jeden šťoural bambusovou tyčí pod skříní - že by byla tam?), a pár jich bylo zralých na měsíční dovolenou na ošetřovnu.


Dokud se probíralo Expelliarmus, bylo to v pořádku, pak zazněl pokyn:používejte kouzla, jaká chcete. A v jedné minutě se Phoebe vsadila s dvojčaty, kdo sejme víc lidí.

Aspoň se dobře baví, vzdychla si Stonová. Ulila se do sborovny s trapnou výmluvou, že dostala neodolatelnou chuť na čaj. Asi si nikdo ani nevšiml, že odešla - všichni byli moc zaneprázdění záchranou vlastního života. No, jestli nikdo nevypadne z okna, tak to snad bude v pořádku...
----------------------------------------------------


Zazvonilo a ze třídy vyletěl dav lidí, kteří by z fleku spotřebovali tolik obvazů, že by egyptské mumie zbledly závistí. Vedla je vytlemená Phoebe, která potřebovala zchladit. Ihned se toho ujal George, který jí připomněl večerní trest se Snapem.


Blacková si neuvědomila, že hodina už skončila a kouzla už se metat nesmí, a tak George ddoskákal na další hodinu na jedné noze.


-----------------------------------------------


Sedm nula nula nula. Pardon překlep, jenom nula nula. Celkem klid, Fred a George přišli do společenské místnosti a hrnuli se Phoebe, která se válela na gauči jak princezna a cpala se vínem.


"Poď si s náma zalítat na koštěti," lákal jí ten nalevo.


"Ani mě nehne, musim se psychicky připravit na večer se Snapem," prskla a onípávala další kuličku vína.


"No právě - přídeš tam hezky nabitá pozitivní energií, vyblbnutá, zamažeš mu dlaždičky bahnem..." lákal ten napravo.


"A ještě musim vysvětlit Juanovi, co je to školní trest - nejsem si jistá, jestli to pochopil," povzdechla si nešťastná.


"Z čeho to usuzuješ?"


"Už půl hodinu si procvičuje obranný kouzla a když se ho na to ptám, odpovídá mi : jen tak pro jistotu, a něco španělsky..." pokrčila ramenama Phoebe a nacpala do pusy půl hroznu vína.


"Tak to pochopil tresty u Snapea perfektně," začali se tlemit dvojčata a Phoebe nezbylo, než se k nim přidat a poflusat je vínem.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kájula Kájula | Web | 25. prosince 2008 v 13:03 | Reagovat

*ROFL* tomu říkám  hodina! Jajx! :-)

Nejlepší je stejně Juan a ty slovní hříííčky. :-D

2 ...Kristie... ...Kristie... | Web | 1. února 2009 v 9:58 | Reagovat

Honem další díl:)

3 Jay Jay | 22. dubna 2009 v 12:55 | Reagovat

prosím, pokračuj!!!!!!!!!!

4 Kiahahiare Kiahahiare | 27. srpna 2009 v 21:37 | Reagovat

napiš prosím další dík, je to super!

5 kikča kikča | E-mail | 18. října 2009 v 20:59 | Reagovat

bomba..;):D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama