IV - Bez jídla ani ránu

13. prosince 2008 v 11:12 | Phoebe Esteban |  FF - Blacková
Série: Blacková
Kapitola: 4 - Bez jídla ani ránu
Autor: Phoebe Esteban
Rating: Pro všechny věkové kategorie
Varování: Pro změnu zase nic
Cinkání vidliček, šplouchání dýňové šťávy a veselý hovor - ano, popisuju nejoblíbenější část dne všech studentů, tedy oběd. Tenhle oběd je extra slavnostní - zakončuje první den nového školního roku. Každý tuhle událost oslavil po svém - někdo se pokusil sníst oběd pro celou kolej sám, někdo si vzal knihu i ke stolu a někdo zase spolkl kost. Nebudu nikoho jmenovat (to bych si nedovolila), ale Hermiona najednou vzhlédla od knihy, znechuceným pohledem přejela přes Rona, který pořádal druhé kilo brambor a poznamenala,"Já si stejně myslím, že Harry už odpoledne přijde - madam Pomfreyová přece dokáže napravit zlomené kosti za vteřinku, tak jak dlouho myslíte, že jí zaměstná jedna kuřecí kůstka?"
"A proč jí vlastně spolknul?" neodpustil si Fred.
"Je poslední dobou trochu nervózní... od té doby, co utekl ten Black..." trhla sebou a omluvně se podívala na Phoebe."Promiň..."
"V poho," naoko se usmála Phoebe. Ale uvnitř jí něco bodlo. Jako pokaždé, když někdo mluvil o jejím otci jako o vrahovi... kterým taky asi byl, a to jí na tom štvalo nejvíc. Ale zaboha by to nikomu nepřiznala.
"Ale kdyby rybí kost, chápu - ale proč kuřecí?" nemínil se toho tématu Fred pustit.
"Protože jedl kuře a né rybu?" ukázal se George jako inteligent.
"A jaká je vlastně ta nová učitelka obrany proti černý magii?" změnil Fred téma.
Hermiona pokrčila rameny."Je hodně mladá a je to vidět i na jejím způsobu učení - navíc je trochu nesmělá a neví, co si může dovolit... ale to je tím, že jsme byli její úplně první žáci, na konci hodiny už byla uvolněnější a dostávala se do toho..." Všichni se otočili na Rona, aby jim to přeložil.
"No prostě nakráčela do třídy a bála se, co jí provedem - určitě jí varovali - ale když po ní nikdo nemetal kletby, tak se celkem rozjela a na konci hodiny jsme dělali jako opáčko normální zápasy jako v soubojáku..prostě paráda," shrnul to Ron to přijatelnější formy.
Phoebe se trochu usmála - zápasy milovala, o tom žádná... milovala, když mohla zdrtit soupeře, být na chvíli první. Další znak Blackovské povahy, s kterou tolik let bojovala.
Fred zrovna dojedl svou porci a rozhlédl se okolo."Tak, a co budeme dělat teď? Pokud vím, tak úkoly se ještě nerozdávají, písemky nepíšou..."
"Jak jste vlastně roztavili ten kotlík?" trklo najednou Phoebe.
Dvojčata se začala strašně hihňat."To víš," pronesl George svatouškovsky," když hodíš do tákhle složitýho lektvaru ananas..."
-----------------------
První odpoledna uteklo jako voda (sice nevim, jak může voda utikat, ale - nebudeme se v tom šťourat, to necháme na Juanovi) a studenti se pomalu začali připravovat k zaslouženému odpočinku. Hermiona seděla v křesle před krbem a četla si knihu s poutavým názvem "Dějiny a historické události ve střední Africe od začátku 10 století doroku 1250" (autora bych žalovala už za ten název).
Nebylo jí ovšem souzeno číst si dlouho - po 10 minutách se k ní přišouralo znuděné cosi.
"Co čteš?" padla Phoebe do vedlejšího křesla.
"Dějiny a historické udá -"
"Nejsem slepá," přerušila jí až moc prudce Phoebe."Já jen, jestli je to aspoň trochu zajímavý?" I když z jejího pohledu bylo celkem jasné, že o tom pochybuje - a že se ptá, jen aby řeč nestála.
Hermiona se na ní dlouze zajímala."No - pro tebe asi ne, ale já jsem tam našla spoustu věcí, které jsem ještě neznala. Věděla jsi třeba, že roku 1123 byl ustanovan zákon na -"
"Nevěděla," přerušila jí rychle Phoebe.
Hermiona si povzdechla a zaklapla knihu. Bylo jí jasné, že dokud ta holka nezvedne kotvy, rozhodně nebude šance si číst."Ty se nudíš, co?"
"Jaks to uhádla?" nevinně na ní Phoebe vytřeštila oči.
"Už ti někdo řekl, že jsi strašně čitelná?" zasmála se Hermiona.
"A už tobě někdo řekl, že před tebou holt nikdo nic neutají?" vrátila jí to s úsměvem Phoebe. Měla Hermionu ráda - sice byla o 2 roky mladší, ale v tom neviděla problém - nerozdíl od těch uhihňaných bloncek, co tvoří většinu zmijozelu (počítáme i Malfoye). Každopádně se s ní dalo dobře povídat.
"Co sis vlastně nabrala za nové předměty?" zajímala se Phoebe.
"No...vlastně všechny."
Phoebein výraz naznačil, co si o tom myslí."To nejde stihnout!" namítla zoufale. Pak se zarazila."No, i když u tebe bych si tím nebyla tak jistá."
"Co jste dneska měli za hodiny? Byl Snape nějaký...divný?" optala se Hermiona. Něco jí vrtalo hlavou a potřebovala si to ověřit.
"20 bodů a zítra večer rande v kabinetě."
"Takže normální," usoudila Hermiona a Phoebe nadšeně přitakala.
"Proč se vlastně ptáš?"
"Jen tak," pokrčila rameny Hermiona a udělala obrovskou chybu, které měla v budoucnu litovat - podívala se jinam.
Chybu si uvědomila, když se podívala zase na Phoebe a viděla její zkoumavý pohled."Ty mi něco zatloukáš!"
"Nebuď paranoidní," pokusila se jí setřást. To jí ještě chybělo, aby v nudící se (!) Phoebe vzbudila zvědavost. Ta po ní vrhla ještě jeden pohled, který mluvil za vše.
"Víš co, Hermi?" zavrtěla se."Já to z tebe jednoho dne vyrazím. Nevím kdy a jak - ale až to budeš nšjmíň čekat, tak to příjde." Phoebe začala celkem obstojně imitovat Trelawneyovou. Ty její předpovědi špatného osudu jí tak děsně štvaly.....
Chtěla ještě něco dodat, ale nedostala šanci, neboť se právě ve vchodu objevilo něco, co ze všeho nejvíc připomínalo kamion, který vykradl lahůdkářství. Nebo jako nebelvírská večeře...(pro všechny studenty z koleje).
"No co co," ozval se odněkud z mezery mezi salámem a marmeládou Fredův (přidušený) hlas. "Malá svačinka..."
"Nebuď hamoun a okamžitě se rozděl," zareagovala pohotově Phoebe a vrhla se směr jjídlo.
"Pusť to! Okamžitě a střelhbitě!" začal ve společenské místnosti velký boj.
Hermiona se chvíli dívala, ale pak nevěřícně zavrtěla hlavou a vrátila se k poutavé literatuře.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kájula Kájula | Web | 14. prosince 2008 v 9:32 | Reagovat

Opět další z perfekto dílů. :-)

Znuděná Phoebe? Jajx, to abychom se klidili někam do bezpečí. :-)))

Boj o jídlo... *vrhá se k nim a přetahuje se s Fredem o salám*

2 Marina Marina | 14. prosince 2008 v 12:21 | Reagovat

Jéé, taky bych si dala O:-) Jinak sem děsně zvědavá jak se to vyvine:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama