II - Snídaně a bojové plány

12. prosince 2008 v 6:54 | Phoebe Esteban |  FF - Blacková
Série: Blacková
Kapitola: 2. - Snídaně a bojové plány
Autor: Phoebe Esteban
Rating: Pro všechny věkové kategorie
Varování: A zase žádný slash... vídíte, jak jsem bývala nevinná...?2. září, pondělí ráno. Do velké síně se pomaličku začali trousit první studenti, povětšinou druháci, kteří se ještě naivně těšili na vyučování - prvňáci byli ještě naivnější, ale ti se první ráno většinou ztratili. Velkými okny sem svítilo ranní slunce a obloha nad velkou síní byla blankytně modrá - letní. Potrvá to pár dnů, než trochu zešedne a studenti si uvědomí, že další léto je nenávratně pryč. Ale teď ještě jídelnou zazníval hovor a smích.

U učitelského stolu seděla jen jedna osoba - profesor lektvarů Severus Snape. Mladší žáci na tom neviděli nic divného, kdežto starší to upoutalo ihned. Snape většinou chodil jíst až skoro jako poslední, aby nemusel být ve společnosti profesorů a žáků moc dlouho a dneska tohle! Navíc minutu co minutu otáčel hlavu ke dveřím, jako by někoho vyhlížel... (A navíc měl umyté vlasy, což spousta žáků prostě nerozdýchalo...)

U Nebelvírského stolu sedělo pár druháků, dvě šesťačky a Harry s Ronem. Harry zase vypadal, jakoby se neučesal (on se sice opravdu neučesal, ale nikdo nepoznal rozdíl) a Ron se snažil sežrat celý bochník chleba sám.

Do velké síně se chystala Phoebe s dvojčaty v závěsu, ale dala si setsakra záležet, aby si jí všichni všimli. Poslední schody před velkou síní sjela po zábradlí, samozřejmě s patřičným hvízdavým zvukem, když vcházela, "omylem" kopla do dveří, a ještě dost hlučně převrhla džbánek s mlékem u zmijozelského stolu, když procházela kolem. Mladší děti na ní zírali s vytřeštěnýma očima, starší s pobaveným úsměvem alá no jo, Phoebe dorazila, a Snape pohledem Bože, ať ta Blacková pojde na mor.

"Brašule, nech nám taky kousek pečiva, tohle je snídaně pro celý nebelvír," vyděsil se Fred a doslova vyrval Ronovi zbytek chleba. Co na tom, že na druhém, konci stolu to vypadalo jak v pekárně...

Ron se pokusil něco zahuhlat, ale Harry ho předešel."Hele, to je nějaký divný, " zašeptal."Za ten tvůj příchod už bys měla dole aspoň 60 bodů - z toho 40 jenom proto, že to mlíko bylo zmijozelskejch, ale dneska nic," kývl hlavou k Snapeovi.

Všech 5 se jako na povel podívalo na Snapea. Když po 10 minutách konečně rozdýchali ty umyté vlasy, ozval se Fred.

"V tom něco bude. Todle neni normální!"

"A na tos přišel až teď, bratříčku? Já ti to včera troubil celý večer, zatímco tys četl článek o - hmmmmmm,"byla přirozená reakce na to, když mu Fred nacpal do pusy celý ananas.

Zatímco se už skoro začaly uzavírat sázky, kdo vyhraje, jestli Fred, George nebo ananas, do místnosti vešla Marina Stone, nová profesorka obrany proti černé magii. Zrzavé vlasy měla sčesané do elegantního drdolu, jen vepředu jí tvář lemovalo několik pramínku, a na sobě měla blankytně modrý hábit, který dokonale ladil s oblohou.

Zamířila váhavě k profesorskému stolu, kde se na ní usmál (!!!) Snape a vstal, aby jí galantně odsunul židli.

Tím byla celá ananasová atmosféra zapomenuta, protože všichni jen zírali k učitelskému stolu, neschopní slova.

"Tohle není Snape," zavrtěl hlavou Harry. "To musí být jeho dvojče. Prostě musí. Běžný a průměrný snape se takhle nechová...já to musim vědět nejlíp.."

"Nejsi jediný, ke kterýmu chová vražednou nenávist," setřela ho mladá Blacková (její jméno mluví za vše).

Mladá profesorka se začala bavit se Snapem (těžko říct o čem, do síně začali přicházet další studenti, čímž se udělal neskutečný randál).

Do místnosti vkráčela přísně vypadající blondýna.

V ruce držela zbytek jakéhosi papíru, když nakráčela přímo k dvojčatům.

"Nevim, kerý z vás je Fred," praštila jednoho po hlavě," a tomu druhýmu se moc omlouvám," praštila druhého po hlavě,"ale ten časák stál 50 mudlovských korun, a navíc tam byl plakát, co jsem si chtěla dát na zeď, tudíž snad ani nechci vědět, co jste s tím časákem dělali, že se dostal do tohodle stavu!"

" Slečno Augustinová, laskavě se uklidněte a běžte si sednout, " ozvalo se za jejich zády. McGonagallová! Všichni jí alespoň symbolicky pozdravili, jen Phoebe dodala,"Á! Přišla má oblíbená profesorka přeměňování!"

"Žádnou jinou profesorku přeměňování nemáš!" upozornila jí McGonagallová s úsměvem. Strašidelné, jak moc připomíná svého otce, pomyslela si.

"No právě," odpověděla nevinně.

Profesorka si povzdychla a dala jí do ruky rozvrh.

"Co máme první hodinu....juchů, lektvary! Ahój, pondělí!!" zajásala Phoebe. Vlastně ani nic jiného nečekala....

"My máme dvojhodinku hned po vás," hlásil Harry."Tendle rok si Snapeík užije... ale né že mi ho na***eš a on mi pak bude bezdůvodně...teda bez ještě většího důvodně srážet body!"

"Nebude, protože se nám asi zamiloval a láska dělá s člověkem divy," ozvala se za nimi Hermiona, která právě přišla.

Ron se na ní podíval VELMI inteligentně.

"Já ti to pak vysvětlim," povzdechla si a začala si mazat chleba máslem.

"Tak pozor, bravo poradna sem tu já," usrkla si Phoebe džusu. "Já se vyznam...teoreticky."

"Tak mi ty seženem nějakýho pěknýho španěla na praxi, jó?" uculil se Fred a uhnul před letícím jablkem, které trefilo do čela Harryho a udělalo mu tam jizvu ve tvaru šťopky.

"Hej, Phoebe, drahoušku, pojď na minutku," křikla Regina - očividně si chtěla porovnat rozvrhy.

"Už letím, lásko," dojela Phoebe džus na ex a vydala se jejím směrem.

"No jak řikam, todle bude rok," usmál se George." Jaké máme plány?"

"Za á - zjistit, co je mezi Snapem a Tou novou," uchechtl se Fred.

"Za bé - sehnat Phoebe nějakýho kluka."

"Za cé - pomstít se Norisce za ten minulý rok - víš, jak jsme v červnu nestihli?"

"Jasnačka, za dé - dát dohromady famfrpálovej tým, Wood je kopyto, ten to nezvládne - víš, jak odchází Alice... pořád nechápu proč, ale vezmem si to na starost my.."

"A co takhle za é - nemít žádné tajnosti před starou dobrou Phoebe?" ozval se za nimi povědomý hlas a po pravici se jim objevila hnědovlasá hlava.

"Tajnosti? Jaký tajnosti?" dělali oba dva debily ( jen dělali? no, nebudem se v tom pitvat).

"Jasně, já nic, já záškodník," povzdechla si Phoebe, podívala se pohledem - však já to z vás vyrazim a zavelela - "Tak jdeme! Musíme si jít do věže pro kotliky - asi si pořídím nějaký menší," ukázala rukou na malou mističku s křupkama."Kapesní."

"Snapeík tě pochválí," vážně pokýval hlavou Fred, když ještě popadl ananas (prý: to by mě zajímalo, co způsobí ananas v lektvaru) a celá grupa se vydala připravit se na svou první hodinu pátého ročníku. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kájula Kájula | Web | 12. prosince 2008 v 11:51 | Reagovat

Rofl, jinak se to říct nedá. :-)

Tak on je Tichošlápek Phoebein otec? :-) Jo, takového tatíka bych taky brala. :-D

2 Marina Marina | 14. prosince 2008 v 12:08 | Reagovat

Ananas! lol tahle povídka mě dostává XD

3 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | 19. března 2009 v 7:00 | Reagovat

Zamilovaný Severus je sladký. :ROFL:

4 Neet Neet | Web | 23. května 2010 v 9:51 | Reagovat

Haha... Jizva ve tvaru stopky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama